İş yerindeki 2 milyon değerinde para ve ziynet eşyası olan kasayı çalan çalışan kıskıvrak yakalandı

Dün sabah saatlerinde yüzü maskeli 2 şahıs beyaz eşya servisine gelmiş olarak alarm sisteminin kablosunu kesti ve iş yerine girdi. İçerisinde 2 milyon değerinde para, döviz, altın ve ruhsatlı tabanca bulunan çelik kasayla beraber minik bir kasayı çalan 2 şüpheli, ondan sonra iş yerine ilişik servis aracını alarak vaka yerinden firar etti. İş yerine gelen servis çalışanları durumu fark etmesi üstüne vaka yerine polis ekipleri sevk edildi. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ve Yankesicilik Ofis Amirliğine bağlı takımlar, güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Görüntülerde, şüphelilerden birinin servise ilişik aracı iş yerinin önüne getirmesi ve ondan sonra çaldıkları kasaları alarak iş yerinden ayrılmış olduğu görülüyor.

EKİPLER 120 KAMERAYI TEK TEK İNCELEDİ

Hırsızlık Ofis Amirliği ve Yankesicilik Ofis Amirliğine bağlı kurulan hususi takımlar, şüphelileri yakalamak için geniş çaplı emek verme başlattı. Meydana getirilen araştırma neticesinde vaka yeri çevresinde bulunan 120 tane {güvenlik kamerası} ve Şehir Güvenlik Yönetimi Sistemi (KGYS) kayıtları seyredildi. İnceleme sonucunda hırsızlık vakasına karışan şahısların Adnan G. ve Nail S., olduğu belirlendi. Şüphelilerden Nail S.’nin aynı iş yerinde 10 gün çalıştıktan sonrasında ayrılmış olduğu belirlendi. Büyük çelik kasa ile beraber minik bir kasayı da yanlarında götürmüş olan şüphelilerin Karatay ilçesi Sedirler Caddesine istikameti kaçtığı tespit edildi. Hırsızlık şüphelilerinin ondan sonra vasıta değiştirdikleri ve değişik bir yöne doğru kaçtıkları saptandı.

KASAYI AÇAMAYINCA TARLADA BIRAKMIŞLAR

Kurulan hususi takımlar tarafınca kimlikleri tespit edilen ve adım adım gittikleri istikamette arama emek harcamaları yürütün hususi ekip, hırsızlık şüphelileri Adnan G. ve Nail S.’yi yakalayarak gözaltına aldı. İfadeleri alınmak suretiyle emniyete getirilen şüphelilerden Nail S.’nin hırsızlık vakasını kendilerinin gerçekleştirdiğini ve çaldıkları kasayı Aksaray Yolu 70’inci kilometresi civarında Kızören Mahallesinde yol kenarında bir tarlaya bırakıp üzerini otlarla kapattıklarını söylediği öne sürüldü.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Nail S., verdiği ilk ifadesinde, “İş yerinde 10 gün çalıştım ve daha evvel yaptığımız bulgu yardımıyla alarm sistemini etkisiz hale getirdik” diyerek suçlarını itiraf etmiş olduğu öğrenildi. Bunun üstüne takımlar, içinde 2 milyon tutarındaki para, dolar ve altın bulunan kasayı şüphelilerin belirttiği tarlada buldu. Emniyete götürülen kasa, içindeki para ve ziynet eşyaları sahibine teslim edildi. Öte taraftan 2 şüpheli emniyetteki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edildi.

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa İş yerindeki 2 milyon değerinde para ve ziynet eşyası olan kasayı çalan çalışan kıskıvrak yakalandı – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.