İtfaiye ekiplerinden orman yangını bölgesindeki kaplumbağaya yardım eli

Mersin‘deki orman yangınını söndürme çalışmalarına destek için bölgeye gönderilen Aksaray itfaiyesi ekipleri, yangın bölgesindeki kaplumbağaya yardım elini uzattı.

Mersin’in Gülnar ilçesinde dün sabah süregelen ve rüzgarın da etkisiyle Silifke ilçesi sınırlarındaki bazı bölgelere de yayılan orman yangını, doğadaki hayvanların yaşamını da negatif etkiliyor.

Silifke ilçesi Yeşilovacık Mahallesi’nde yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, yolda bir kaplumbağa fark etti. Bitkin düşmüş olduğu ve susuz kalmış olduğu anlaşılan kaplumbağaya yardım için Aksaray itfaiyesine bağlı ekip arazözden indi.

Takımlar, yanlarında bulundurdukları suyla sıcaktan etkilenen hayvanı ilkin yıkadı. Su da verdikleri kaplumbağayı yangından etkilenmeyen güvenli alana götürmüş olan takımlar, hayvanı burada naturel ortamına bıraktı.

“Su verdik, kendine geldi”

İtfaiye erlerinden Kurtuluş Bıkmaz, AA muhabirine, Mersin yangınına müdahaleye destek için dün Aksaray’dan geldiklerini ve gece süresince alevleri söndürmeye çalıştıklarını söylemiş oldu.

Yangının bir an ilkin sönmesi için büyük çaba gösterildiğini dile getiren Bıkmaz, yoğun emek harcama sonucunda yangını denetim altına almayı hedeflediklerini beyan etti.

Yangın söndürme esnasında bölgede bir kaplumbağaya denk geldiklerini özetleyen Bıkmaz, “Yolda kaplumbağa için durduk. Yolun ortasındaydı. Şimdi suyunu verdik, herhangi bir problemi gözükmüyor. Su verdik, kendine geldi.” diye konuştu.

Bıkmaz ve öteki itfaiye erleri, kaplumbağayı yangından zarar görmeden kurtardıkları için mutlu olduklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İtfaiye ekiplerinden orman yangını bölgesindeki kaplumbağaya yardım eli – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.