Jandarma dağlarda çoban eğitiminde – Son Dakika

Aksaray‘ın dağlarında çobanlarla buluşan jandarma ekipleri köylerde yaşanabilecek hırsızlık vakalarına karşı çobanlara eğitim verdi.

Yaşanabilecek hırsızlık vakalarına karşı alınan güvenlik önlemlerinin yanı sıra vatandaşlara eğitim vererek oluşabilecek hırsızlık vakalarını önlemeye çalışan Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, mesuliyet bölgelerinde bulunan ilçe, belde ve köylerde çobanlarla bir araya geliyor. Arazide ve dağlarda çobanlarla bir araya gelen jandarma ekipleri hırsızlık vakalarına karşı bastırdığı bilgilendirme broşürünü dağıtarak meydana getirilen emek verme ve alınması ihtiyaç duyulan önlemlerle ilgili bilgiler verdi. Bilhassa Kurban Bayramının yaklaşmasıyla beraber hayvan hırsızlıklarına karşı alınacak önlemleri özetleyen jandarma ekipleri, ahırlardaki kapı kilidine kadar uyarılarda bulunmuş oldu. Oldukca sayıda jandarma ekibinin katılmış olduğu eğitimlerde çoban ve vatandaşlar ekiplere teşekkür etti.

Çoban ve vatandaşlar jandarmaya teşekkür etti

Yaşanabilecek vakalarla ilgili birçok şeyi öğrendiklerini belirten çoban Remzi Deniz (60), “Aksaray İl Jandarma Komutanlığımızın yapmış olduğu eğitimde dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Oldukca güzel bir eğitim aldık. Lüzumlu tüm her şeyi bizlere anlattılar. Sağ olsunlar var olsunlar. Bilmediğimiz her şeyi komutanlarımız bizlere tek tek söyledi” dedi.

Bir öteki çoban Ergül Balkış (40) ise “Bizlere hırsızlıkla ilgili bilgiler verdiler. Bizim için broşür bastırmışlar. Hırsızlıklara karşı yapmamız gerekenleri öğrettiler, almamız ihtiyaç duyulan önlemleri bizlere bildirdiler. Bunun için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Doğru bildikleri yanlışları öğrendiklerini ifade eden Muharrem Uz (44), “Bizlere hırsızlık vakalarına karşı bilgilendirme amaçlı broşür bastırmışlar bizi bilgilendirdiler. Bildiğimizi sandığımız bazı bildiklerimiz yanlışmış. Burada yanlışları fark ettik. Jandarmamızın bizlere fazlaca faydası oluyor. Bunun için fazlaca teşekkür ediyoruz” diye konuştu. – AKSARAY

Jandarma dağlarda çoban eğitiminde

Jandarma dağlarda çoban eğitiminde

Jandarma dağlarda çoban eğitiminde

Jandarma dağlarda çoban eğitiminde

Jandarma dağlarda çoban eğitiminde

Jandarma dağlarda çoban eğitiminde

Jandarma dağlarda çoban eğitiminde

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Jandarma dağlarda çoban eğitiminde – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.