Kadın Din Görevlileri Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali Aydın’da gerçekleştirildi

Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ‘Hanım Din Görevlileri Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali’ Aydın İl Müftülüğü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Aydın İl Müftülüğü Konuşma Salonu’nda düzenlenen yarışmaya bölge illerde meydana getirilen elemelerde birinci olan hanım din görevlileri katıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Bodur başkanlığında oluşturulan komisyonda Aydın İl Müftü Yardımcıları Mehmet Atay, Melek Sevindi, Germencik İlçe Müftüsü Selman Coşkun, Efeler Şehit Orkun Alp Arslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersi Öğretmeni Hatice Çokyavuz komisyon üyesi olarak yer aldı.

Açış hitabı meydana getiren İl Müftü Vekili Mehmet Atay, “Bölge finalinin Aydın ilinde yapılması bizleri fazlaca mutlu etti. Kur’an-ı Kerim adına meydana getirilen her türlü etkinlik, emek verme, etkinlik değerlidir. Bu yarışmalar nice güzelliklere vesile olsun inşallah. Tüm yarışmacı hocalarımıza başarılar temenni ediyorum” dedi.

Arkasından söz alan Ankara Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mustafa Bodur, “Dinin temeli Kur’an-ı Kerim, Diyanet İşleri Başkanlığının temeli de Kur’an-ı Kerim Öğreticileridir. Sizler mukaddes bir vazife icra etmektesiniz. Toplumu ilgilendiren her mevzuda vazife alan kişilersiniz. Göreviniz mukaddes olmasıyla birlikte da özveri ve sabır isteyen bir iştir. Cenab-ı Hak yardımcınız olsun. İcra edeceğimiz bölge finali yarışmasında da hepinize başarılar temenni ediyorum” diye konuştu.

Bodur’un yarışma ile alakalı konuşmasının akabinde kuralar çekilerek yarışmaya geçildi. Vatandaşlar, din görevlileri ile Kur’an kursu öğrencilerinin katılmış olduğu yarışmanın sonunda Denizli‘den Fatime Betül Başa birinci, Aksaray‘dan Fatma Akpınar ikinci, Kayseri‘den Merve Büşra Akar ise üçüncü oldu.

Denizli’den Merkezefendi Karahasanlı Kur’an Kursu Öğreticisi Fatime Betül Başa Bölge birincisi olarak 8 Eylül 2022 tarihinde Kars‘ta yapılacak olan Türkiye Finali’ne katılmaya hak kazanmıştır.

Yarışmada dereceye girenlerin jüri heyetince ödüllerinin verilmesi sonrası çekilen hatıra fotoğrafı ile program bitti. – AYDIN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Hanım Din Görevlileri Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali Aydın’da gerçekleştirildi – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.