“Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali Buluşmaları“ etkinliği Aksaray’da yapıldı

AK Parti Genel Merkez Hanım Kolları İnsan Hakları Başkanı Ayşe Nevin Sert, kadının güçlenmesinin gelecek için en mühim öncelikleri bulunduğunu bildirdi.

Sert, Aksaray Kültür Merkezi Konuşma Salonu’nda düzenlenen “Hanım Emeği Türkiye‘nin İstikbali Buluşmaları” programında, bu programları 81 ilde gerçekleştireceklerini söylemiş oldu.

AK Parti olarak toplumdaki kadının yerini daha kuvvetli kılmayı amaçladıklarını vurgulayan Sert, şu şekilde konuştu:

“Dünyada nereye bakarsanız bakın kadının imzasını görürsünüz. Dünya kadının omuzları üstüne kurulu. Evde, işte, okulda ve her yerde kadının imzası vardır. Onun için biz hanımı oldukca önemsiyoruz. Hanım emeği ve Türkiye’nin istikbali diyerek yollara düştük. Şu ana kadar 61 ilimizi dolaştık. Her yere gittik. Kadınımızı daha da güçlendirmek istiyoruz. Biz, kadının ayakları üstünde durması için emek harcama yapıyoruz, bunu ise iki şekilde başarabiliriz. Bunlardan biri eğitim, diğeri ise istihdamdır. İstihdamı hanımlarımıza nasıl sağlarız düşüncesiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Ayşe Nevin Sert, Anadolu’nun her köşesinde binlerce yürekli kadının bulunduğunu, bu yürekli bayanların sayısını çoğaltacaklarını kaydetti.

AK Parti Aksaray Hanım Kolları Başkanı Ferhan Polat ve AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy‘un da konuşmalarının peşinden başarıya ulaşmış hanım girişimcilerin hikayeleri katılımcılara aktarıldı. Programda, ilgili kurum temsilcileri ise süreçlere ilişkin informasyon verdi.

 Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali Buluşmaları etkinliği Aksaray'da yapıldı

 Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali Buluşmaları etkinliği Aksaray'da yapıldı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.