Kadın narkotik polisleri annelere ‘UYUMA’ projesini anlattı

Aksaray‘da “En iyi narkotik polisi anne” projesi çerçevesinde annelere ulaşan hanım polisler, UYUMA uygulaması hakkında bilgiler verdi.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü tarafınca rahat ve güvenli cemiyet bilinci oluşturmak amacıyla çeşitli uygulama ve denetimler aralıksız sürdürülürken, Narkotik Suçlarla Savaşım (NSM) Şubesi ekiplerince meydana gelen, “En iyi narkotik polisi anne” projesi çerçevesinde İçişleri Bakanlığı tarafınca uyuşturucuyla savaşım amaçlı uygulamaya alınan UYUMA uygulaması anlatıldı. Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Ofis Amirliği tarafınca hazırlanan Narko-Rehberin broşür ve informasyon notları narkotik polisi hanım memurlar tarafınca çay bahçesi ve kafelerdeki annelere anlatıldı. Masa masa gezen takımlar annelere evlatlarının uyuşturucu maddeden uzak kalmalarını sağlamaları ve çevrelerindeki tehlikelerle savaşım ederken ne yapmaları gerektiği anlatıldı. Annelere UYUMA uygulamasının kullanımı hakkında bilgiler verilirken, bilhassa evladı okuyan annelere okulda, ev ortamında ve dışarıda nasıl duyarlı olmaları gerektiği hakkında informasyon verildi.

Polislerden almış olduğu detayları pozitif bulduğunu ve 2 kız çocuğunun korunması için bilinçlendiğini özetleyen anne Rukiye Üzümcü (45), “Ben bir anne olarak bugün polis teşkilatımızın yapmış olduğu bu emek vermeyi fazlaca pozitif buluyorum. 2 kız annesiyim şimdiye kadar uyuşturucuyla ilgili bilgilendirilmiştim fakat bugün daha fazlaca bir bilgiye haiz olarak narkotik polisi olduğuma inanıyorum. 2 kızım var okul hayatında, ev hayatında dışarıda en azından uyuşturucudan iyi mi korunabileceğini öğrendim. Evvel iyi mi KADES uygulamasını öğrendiysek, bugünde UYUMA programını öğrendim. Tüm annelere UYUMA programını öğrenmelerini evlatları için de duyarlı olmalarını söyleyebilirim” dedi.

Projenin kendi eğittiği çocuklar ve veliler için yararlı bulunduğunu söyleyen Öğretmen Damla Altuğ ise, “Bugün narkotik polislerimiz gelmiş olarak en iyi narkotik polisi annedir projesi çerçevesinde UYUMA programından bahsettiler. Kendimde bir eğitimci olarak programı fazlasıyla beğendim. Bundan sonrasında tüm velilerimi, öğrencilerimi bu projeye destek amaçlı bilgilendirmeye devam edeceğim. Kendimde geleceğin bir anne talibi olarak iyi bir narkotik polisi olacağıma inanıyorum” diye konuştu. – AKSARAY

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Hanım narkotik polisleri annelere ‘UYUMA’ projesini söyledi – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.