Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’da yarın gök gürültülü sağanak bekleniyor

Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yarın gök gürültülü sağanak umut ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamaya gore, Karadeniz’in iç kesimlerinde Bolu, Karabük, Kastamonu, Amasya, Tokat, Çorum, Gümüşhane, Bayburt, Artvin ile Sinop, Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon‘un iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak olacağı tahmin ediliyor.

Akdeniz’in iç kesimlerinde Isparta, Burdur çevreleri, Antalya‘nın kuzeybatısı, Kahramanmaraş‘ın batısı ile Adana, Osmaniye ve Mersin‘in kuzeyinde güçlü sağanak ve gök gürültülü sağanak umut ediliyor.

İç Anadolu’nun cenup ve doğusunda Kırıkkale, Sivas, Yozgat, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Konya ve Karaman ile Ankara, Çankırı, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda Kars ve Ardahan çevreleri mahalli olmak suretiyle güçlü sağanak ve gök gürültülü sağanak olacağı tahmin ediliyor.

Sağanak sebebiyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, mahalli dolu yağışı ve yağış anında güçlü rüzgar, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekiyor.

Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde beklenen gök gürültülü sağanağın 09.00-23.00 içinde olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’da yarın gök gürültülü sağanak umut ediliyor – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.