Kayseri’de amatör spor kulüpleri yöneticileri bir araya geldi

Kayseri‘de amatör spor kulüpleri yöneticileri Hacılar Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir araya geldi.

Belediyeden meydana getirilen açıklamaya gore, toplantıya 20 spor kulübünün yöneticisinin yanı sıra Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, AK Parti Hacılar İlçe Başkanı Ahmet Övüç, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Mutlu Önal, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Genel Sekreteri Gökmen Başoğlu ve meclis üyeleri katıldı.

Programda konuşan ASKF Başkanı Önal, geçen sezonun zor bulunduğunu vurgulayarak, “Birlik beraberliğe fazlaca ehemmiyet veriyoruz. Süper Amatör Küme için, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bizim için bulunmaz bir nimet. Birinci Amatör kümede 52 takımımız var. Bu yıl sahalarımız fazlaca güzeldi. Niğde‘de Aksaray‘da maç oynatılmazken Kayseri’de sahalarımızda Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün desteğiyle maçlarımızı yaptık. Hacılar bizim için fazlaca kıymetli bir yer. Hepimiz doğru yolda olduğumuza inanıyoruz. Gayemiz geleceğimiz olan çocuklarımıza hizmet. Amatör spor evlatlarımızın geleceği için fazlaca mühim.” ifadelerini kullandı.

Gençlik Spor İl Müdürü Kabakçı ise salgın sürecinin peşinden birçok tesisi tekrardan halletmeye, bir kısmını da projelendirmeye başladıklarını anımsattı.

Gençleri kazanmak adına ellerinden geleni yaptıklarını belirten Kabakçı, şunları kaydetti:

“Futbol adına konuştuğumuzda başta Mutlu başkanımızla beraber şehrin amatör futboluna ne yapacağımızı konuşuyoruz. Belediye başkanlarımızla gençlerimiz için ne yapabiliriz, bunların çabasındayız. Hacılar Spor Salonu projesini başkanımızın önderliğinde bakanlığımızla görüşerek harekete geçirdik ve bilhassa yatırımların fazlaca olmadığı bir dönemde belli projeleri harekete geçirerek tadilat ve öteki emekler olmak suretiyle spor salonumuzda fazlaca kısa sürede Hacılar’da tamamlanacak.”

Hacılar Belediye Başkanı Özdoğan da sporun aslolan amacının birlik beraberlik duygusunu pekiştirmek bulunduğunu aktardı.

Sahada rekabetin, saha haricinde da birlik ve beraberliğin bulunduğunu kaydeden Özdoğan, “Sonuçta iyi oynayan kazanır. Amatör sporun sıkıntılarını biliyoruz. Ustalaşmış dünyanın amatör dünyadan ne kadar uzak bulunduğunun altını çiziyorsunuz, ustalaşmış dünyadaki rakamların fazlaca fazlaca azca bir yüzdesinin amatörlere aktarılması halinde inanıyorum ki başta ulusal takımımız olmak suretiyle Süper Lig ve 1. Lig takımlarının bu kadar ekonomik sıkıntısının olmayacağının altını çiziyorum.” şeklinde görüş belirtti.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Kayseri’de amatör spor kulüpleri yöneticileri bir araya geldi – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.