Kıl çadırlardan kurulan “Tuz Gölü Obası“ alternatif tatil imkanı sunuyor

Aksaray‘ın Eskil ilçesinde kıl çadırlardan kurulan “Tuz Gölü Obası”, tabiat güzellikleri ve çeşitli aktivitelerle ziyaretçilerine alternatif dinlence fırsatı sunuyor.

Eskil Belediyesince irili ufaklı 30 kıl çadırdan meydana getirilen Tuz Gölü’nün kenarındaki “Tuz Gölü Obası”nda konaklayanlar, flamingoları gözlemlemeye yönelik gezilere ve ATV aktivitelerine katılabiliyor, Tuz Gölü yürüyüşleri ve at safari turu yapabiliyor.

Karavanla yada kendi çadırlarıyla kamp yapmak isteyen ziyaretçiler de belirlenen bölgede konaklayabiliyor.

“Tuz Gölü Obası”nın 10 yıllığına işletmesini alan Cenup Koreli Seonghoon Kim, AA muhabirine, obanın 29’u yataklı, biri kafe ve restoran olmak suretiyle 30 kıl çadırdan oluştuğunu söylemiş oldu.

Butik otel şekliyle tasarlanan “Tuz Gölü Obası”na gelen ziyaretçilerin tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını belirten Kim, şöyleki konuştu:

“Salgın öncesi Aksaray Valiliği ve Eskil Belediyesi ile ortak proje geliştirdik. Şimdi ise projemizi tamamladık ve misafirlerimizi bekliyoruz. Çadırlarda konaklama hizmetlerimiz başladı. Karavanla ve kendi çadırlarıyla kamp yapmak isteyen ziyaretçilerin tüm gereksinimlerini karşılamaları için de olanak sağlayacağız.”

“Tuz Gölünü ve obayı gezmekten son aşama memnun kaldık”

Ziyaretçilerden Mehmet Bağdat ise “Tuz Gölü Obası”nı gezmeye geldiğini dile getirdi.

Çadırların içinde çağdaş bir yaşam alanı sunulduğunu özetleyen Bağdat, “Tuz Gölü’nü ve obayı gezmekten son aşama memnun kaldık. Obada ailelerinizle birlikte kalabilir, organik yaşamın nimetlerinden yararlanabilirsiniz.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.