KONYA VE AKSARAY’DA KAR YAĞIŞI ŞEHİRLER ARASI ULAŞIM AKSIYOR

KONYA ve Aksaray‘da etkili olan kar yağışı ulaşımda aksamalara niçin oldu. Konya- Afyonkarahisar kara yolu ulaşıma kapatılırken, öteki noktalarda vasıta geçişleri kontrollü sağlanıyor.

Konya’da dün başlamış olan kar yağışı, bugün de tesirini sürdürüyor. Yağış ve tipi sebebiyle Konya- Afyonkarahisar kara yolu Gelemiş mevkisinde meydana gelen 6 aracın karıştığı zincirleme kazada 6 şahıs yaralandı. Yaralıların sıhhat durumlarının iyi olduğu açıklandı. Konya- Afyonkarahisar kara yolu da geçici süre ulaşıma kapanmış oldu. Konya’yı komşu illere bağlayan Ankara, Antalya, Aksaray ve Isparta kara yolları ise hava durumuna bağlı bazen vasıta geçişlerine kapatılıyor.

‘BEREKETİN HABERCİSİ’

Kar yağışı Aksaray’da da etkili oldu. Yoğun kar yağışı sebebiyle Aksaray- Konya kara yolu, Bozcamahmut köyünden itibaren ulaşıma kapanmış oldu. Sümeyye Çalışkan Şubat ayı oldukça verimli geçti. Yoğun kar yağışı aldık, şehrimiz beyaza bürünmüştü. Mart ayıyla beraber gece saatlerinde başlamış olan kar yağışı arazilerde 5 ile 10 santimetreyi buldu. Aksaray’ın yeniden beyaza bürünmesi, bereketin habercisi inşallah bu şekilde geçer diye konuştu.

KONYA VE AKSARAY'DA KAR YAĞIŞI; ŞEHİRLER ARASI ULAŞIM AKSIYOR

KONYA VE AKSARAY'DA KAR YAĞIŞI; ŞEHİRLER ARASI ULAŞIM AKSIYOR

KONYA VE AKSARAY'DA KAR YAĞIŞI; ŞEHİRLER ARASI ULAŞIM AKSIYOR

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.