Konya’da 27 yeni hız koridoru faaliyete geçiyor

Güvenlik Genel Müdürlüğünün hızdan kaynaklı trafik kazalarını önlemek amacıyla Konya‘da 27 noktada “Averaj Hız İhlal Tespit Sistemleri” kurulum çalışmalarını tamamlandığı duyuruldu.

Konya il Güvenlik Müdürlüğünden meydana getirilen yazılı açıklamaya bakılırsa, kentte ölümlü ve yaralanmalı kazaların önüne geçerek kara yolu kullanıcılarının can ve mal güvenliğini sağlamak, tertipli ve güvenli trafik akışını oluşturarak kaide ihlalinde bulunan yada suça karışan araçları saptamak amacıyla kurulan EDS-3 Projesi kapsamında kurulan “Averaj Hız İhlal Tespit Sistemleri” 9 Mayıs 2022 itibarıyla faaliyete başlamış olacak.

Güvenlik Genel Müdürlüğü, Elektronik Denetleme Sistemi, Averaj Hız İhlal Tespit Sistemleri Projesi ile meydana gelecek kazaların azaltılmasını, trafikte kurallı seyir kültürünün yerleşmesini sağlamayı amaçlıyor.

Projede Trafik ihlali meydana getiren sürücüler üstünde algılanabilir yakalanma riskinin oluşması hedefleniyor.

Yeni hız koridorları ise şöyleki:

9 Mayıs itibarıyla daha evvelde takımlar tarafınca sıkı şekilde denetimi meydana gelen ve mobil radar uygulaması ile kaide ihlallerinin önüne geçilmesi amaçlanan, Aliya İzzet Begoviç, Ankara yolu, Aksaray yolu, Veysel Karani Caddesi, Aslım Caddesi, Karaman yolu, Hatıp ve Antalya çevre yolu caddelerinde toplam 27 koridorda averaj hız ölçümü yapılacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.