Malazgirt Zaferi için bisikletle bin 650 kilometre yol gidecekler

Malazgirt Zaferi’nin 951’inci yıl dönümü için Kocaeli’den Muş’a doğru bin 650 kilometre yol gidecek olan 16 bisikletli sporcu Eskişehir’de mola verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Bisiklet Kulüpleri tarafınca düzenlenen ‘1071 Ahlat Malazgirt Zaferi Bisiklet Turu’na katılan 16 sporcu Eskişehir’e ulaştı. Malazgirt Zaferi’nin 951’inci yıl dönümünde Muş’ta olmayı hedefleyen sporculara trafik polisleri ve sıhhat ekipleri birlikte rol aldı. Kocaeli Triatlon Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ve Bisiklet Antrenörü Harun Canbazoğlu önderliğindeki ekibi, Eskişehir Bisiklet Federasyonu Temsilcisi Hasret Sakarya karşıladı. Mola veren ekip burada yiyecek yiyip dinlendikten sonrasında Ankara’nın Polatlı ilçesi’ne doğru yola çıktı.

“Bin 650 kilometre pedal çevireceğeyiz”

1071 Ahlat Malazgirt Zaferi Bisiklet Turu hakkında konuşan Kocaeli Triatlon Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Harun Canbazoğlu, “Bugün 1071 Ahlat Malazgirt Zaferi Bisiklet Turu için Bilecik-Polatlı etabını yapıyoruz. Dün İzmit’ten çıktık, ortalama bin 650 kilometre pedal çevireceğeyiz. Ortalama 18, 19 bin civarında irtifa alacağız. 16 Türk devletine hitaben 16 sporcu ile bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Ahlat’taki Malazgirt Zaferi’nin Yıl Dönümü Şenlikleri’ne katılacağız inşallah. Sporcularımız lisanlı sporcular, aralarında eski ulusal sporcularımız da bulunuyor. Her şey güzel bir halde devam ediyor. İnşallah akşamüzeri Polatlı’da olacağız. 10 etap şeklinde Ahlat’a ulaşmayı planlıyoruz. Aslen Eskişehir ara mola yerimiz, ertesi gün Ankara’da olacağız. Ondan sonra Aksaray, Kayseri’ye varmayı planlıyoruz. Bu şekilde günlük averaj 150 kilometre yol giderek Ahlat’a ulaşmayı planlıyoruz. 16 sporcu ile toplam bin 650 kilometre yol gideceğiz” dedi.

“Fazlaca mukaddes bir vazife”

1071 Ahlat Malazgirt Zaferi Bisiklet Turu için yola çıkan 16 sporcuyu ağırlayan Eskişehir Bisiklet Federasyonu Temsilcisi Hasret Sakarya, sporculara keyifli bir seyahat için temennilerde bulunmuş oldu. Fazlaca anlamlı bir etkinlik olduğuna dikkat çeken Sakarya, “Arkadaşlarımızı burada karşıladık. Onlar Malazgirt Zaferi’nin kutlamaları için Muş’a pedal çeviriyor. 10 gün süresince pedal çevirecekler. Turun Eskişehir ayağında onlarla beraber olmaktan mutluyuz. İnşallah kazasız belasız turlarını tamamlarlar. Ikimiz de onlarla beraber Polatlı’ya kadar süreceğiz. Rüzgar da onlardan yana benzer biçimde görünüyor, eğer yağmur yağmazsa oldukça güzel bir tur olur. Onlar teslim aldıkları sancağı gittikleri yerlerde teslim edecekler. Fazlaca mukaddes bir vazife, ümit ederim kazasız belasız turlarını tamamlarlar” diye konuştu. – ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Malazgirt Zaferi için bisikletle bin 650 kilometre yol gidecekler – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.