Menderes Belediye Başkanı Kayalar görevden uzaklaştırıldı

İçişleri Bakanlığı, yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve adli kontrolle özgür bırakılan İzmir‘in Menderes ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile haksız kazanç elde etmiş olduğu ve kamuyu zarara uğrattığı ileri sürülen Aksaray‘ın Yenikent beldesinin bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Güvenli Yumuşak’ı görevden uzaklaştırdı.

AA muhabirinin almış olduğu bilgiye bakılırsa, Menderes Belediyesindeki rüşvet ve yolsuzluk iddiaları üstüne Mülkiye Teftiş Kurulunca araştırma yapılmış oldu, Menderes Cumhuriyet Başsavcılığınca da soruşturma yürütüldü.

Mülkiye Teftiş Kurulu, yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve dün çıkarıldıkları hakimlikçe adli denetim şartıyla özgür bırakılan Menderes Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Kayalar ile aynı partili Belediye Meclis Üyesi Ertanç Güleç’in, tanıkların ve ifade sahiplerinin baskı altına alınmaması, kabahat delillerinin yok edilmesinin, karartılmasının ya da değiştirilmesinin önüne geçilebilmesi, yapılacak ön araştırma ve soruşturmanın selameti için görevden uzaklaştırılmasını talep etti.

Bunun üstüne İçişleri Bakanlığı, Kayalar ile Güleç’i geçici olarak görevden uzaklaştırdı.

Ek olarak Mülkiye Teftiş Kurulu, haksız kazanç elde etmiş olduğu ve belediyeyi zarara uğrattığı gerekçeleriyle hakkında dava ve soruşturma bulunan Aksaray’ın Yenikent beldesinin bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Güvenli Yumuşak’ın da görevden uzaklaştırılmasını istedi.

Bakanlık, Yumuşak’ın da geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Menderes Belediye Başkanı Kayalar görevden uzaklaştırıldı – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.