Menderes ilçesi CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile Aksaray’ın Yenikent Beldesinin bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Emin Yumuşak görevden…

İçişleri Bakanlığı, yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve adli kontrolle özgür bırakılan İzmir‘in Menderes ilçesi CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile haksız kazanç elde etmiş olduğu ve kamuyu zarara uğrattığı ileri sürülen Aksaray‘ın Yenikent Beldesinin bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Güvenli Yumuşak’ı görevden uzaklaştırdı.

Alınan bilgiye bakılırsa, Menderes Belediyesi’ndeki rüşvet ve yolsuzluk iddiaları üstüne Mülkiye Teftiş Kurulunca araştırma yapılmış oldu, Menderes Cumhuriyet Başsavcılığınca da soruşturma yürütüldü.

İnceleme ve soruşturmalar sonrasında Menderes Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Kayalar ile aynı partili Belediye Meclis Üyesi Ertanç Güleç’in rüşvet almış olduğu ve haksız kazanç elde etmiş olduğu tespit edildi.

Mülkiye Teftiş Kurulu, yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve dün çıkarıldıkları hakimlikçe adli denetim şartıyla özgür bırakılan Kayalar ile Güleç’in tanıkların ve ifade sahiplerinin baskı altına alınmaması, kabahat delillerinin yok edilmesinin, karartılmasının ya da değiştirilmesinin önüne geçilebilmesi, yapılacak ön araştırma ve soruşturmanın selameti için görevden uzaklaştırılmasını talep etti.

Bunun üstüne İçişleri Bakanlığı, Başkan Kayalar ile Güleç’i geçici olarak görevden uzaklaştırdı.

Ek olarak Mülkiye Teftiş Kurulu, haksız kazanç elde etmiş olduğu ve belediyeyi zarara uğrattığı gerekçeleriyle hakkında dava ve soruşturma bulunan Aksaray’ın Yenikent Beldesinin bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Güvenli Yumuşak’ın da görevden uzaklaştırılmasını istedi.

Bakanlık, Yumuşak’n da geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi. – ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Menderes ilçesi CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile Aksaray’ın Yenikent Beldesinin bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Güvenli Yumuşak görevden… – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.