Mersin Büyükşehir’in Mobil Mutfak Tırı Yangın Bölgesinde

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mobil Mutfak Tırı’nı yangın felaketinin sürdüğü Gülnar ilçesi Büyükeceli Mahallesi’ne gönderdi. Sabah ‘1 Ekmek 1 Çorba’, öğlen ve akşam saatlerinde ise 3 çeşit yemekle bölgedeki yangınzede ve görevlilere hizmet sunan Mersin Büyükşehir, yangınla savaşım sona erene kadar bölgedeki faaliyetini sürdürecek.

Yangınla savaşım yürüten Mersin Büyükşehir Belediyesi; AFAD, Orman Genel Müdürlüğü, güvenlik güçleri ve Türkiye‘nin birçok ilinden gelen itfaiye ekipleriyle bölgede tek vücut oldu. Yangının ilk saatlerinden itibaren bölgede seferber olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara ve yangınla mücadelede vazife alan ekiplere hizmet etmeye devam ediyor.

“TIRIMIZDA AYRICA BOL MİKTARDA İÇME SUYU VE DUMANDAN ETKİLENMELERE KARŞI YETERLİ MİKTARDA AYRAN BULUNUYOR”

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak yangının ilk anından beri bölgede çalışmalara başladıklarını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanı Engin Yıldırım, bölgede hizmete sundukları Mobil Mutfak Tırı hakkında, “Biz yurttaşlarımızın iyi fena tüm günlerinde yanlarındayız. Naturel afet, yangın, sel benzer biçimde felaketlerde hem yurttaşlarımıza hem de bölgede çalışan tüm ekiplere besin desteği sağlamak adına gene buradayız. 1 ekmek 1 çorba projesi ile sabah kahvaltısını verdiğimiz yurttaş ve çalışanlarımızın, öğle ve akşam yiyecekleri ise Mobil Mutfak Tırımızda hazırlanıyor. Tırımızda ek olarak bolca oranda içme suyu ve dumandan etkilenmelere karşı kafi oranda ayran bulunuyor” diye konuştu.

“ÇOK ZORLU BİR YANGINDAYDIK”

Yangınla mücadelede Mersin’le koordineli çalıştıklarını belirten Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi çalışanı Ahmetcan Kemik, “Geldiğimizde fazlaca büyük bir yangın vardı. Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ile birlikte göreve başladık. Oldukça sıkıntılı bir yangındaydık. Tüm evlere sıçramak üzereydi. Bir sürü ev kurtardık itfaiyeci arkadaşlarımızla. Giresun‘dan Gümüşhane‘den, Konya’dan, Osmaniye‘den, Aksaray‘dan gelen itfaiyeci arkadaşlarımızla beraber tek vücut olduk. Yangın sönene kadar buradayız, sönünce Konya’ya gidip yine görevimize başlayacağız” dedi.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Mersin Büyükşehir’in Mobil Mutfak Tırı Yangın Bölgesinde – Son Dakika

Bu haber ANKA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.