Mersin’deki orman yangını devam ediyor

Mersin‘deki orman yangını devam ediyor

MERSİN Mersin’in Gülnar ilçesinde bu sabah süregelen 13 saattir devam eden orman yangınında alevler hava kararmasıyla geceyi aydınlattı.

Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli Mahallesi Karadere mevkiinde bu sabah çıkan orman yangını, evlere kadar ulaştı.Yangına 850 personel, 11 tayyare, 29 helikopter ve 138 arazözle müdahale edildi.Akşama kadar devam eden çalışmalarda yerleşim yerine yangının erişmesi engellendi.Rüzgarın da tesiri ile Şimal doğu tarafına yönlenen yangın Karayar dağının arka kısmından Silifke ilçesi sınırlarına ulaştı. Gece olmasıyla beraber alevler çevreyi aydınlattı. İki ayrı noktada görünen alevlerin yerleşim yerlerine ulaşmaması için halen sahada 81 arazöz, itfaiye, jandarma, polis, AFAD olmak suretiyle 524 personelin vazife almış olduğu açıklandı. 13 saatin geride kalmış olduğu yangının söndürülmesi için Mersin haricinde Adana, Antalya, Aksaray, Konya ve Karaman‘dan destek geldiği kaydedildi.

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Mersin’deki orman yangını devam ediyor – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.