Meteorolojiden kar yağışı uyarısı – Son Dakika

Meteoroloji, İç Anadolu, Marmara‘nın güneyi ile doğusu ve Karadeniz kıyıları için kar yağışı uyarısında bulunmuş oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, İç Anadolu’nun doğusunda beklenen yağışların yarın akşam saatlerinden itibaren Kayseri, Sivas, Niğde, Nevşehir, Aksaray ve Karaman çevrelerinde güçlü (10-20 santimetre) ve yer yer yoğun kar (20 santimetre üstü) şeklinde olması umut ediliyor.

Marmara Bölgesi‘nin güneyinde, Balıkesir‘in ve Bursa‘nın kuzeyinde deniz etkili kar sağanakları ile Bilecik çevrelerinde, Marmara’nın doğusunda Kocaeli, Sakarya, Yalova ile Kırklareli‘nin batısında yarın öğle saatlerinden itibaren güçlü kar yağışının olacağı tahmin ediliyor.

Karadeniz kıyılarında yarın öğle saatlerinden itibaren başlamış olacak yağışların ise güçlü kar (10-20 santimetre), yüksek kesimlerde yer yer yoğun kar (20 santimetre üstü) şeklinde olması öngörülüyor.

Meteorolojik uyarıda, meydana gelmesi olası ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma, don vakası, güçlü rüzgar ile beraber tipi şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması istendi.

Ege Bölgesi ve Antalya için zirai don uyarısı

Öte taraftan tarımsal faaliyetlerin devam etmiş olduğu Ege Bölgesi ile Antalya’da yarın akşam saatlerinden 16 Mart Çarşamba günü sabah saatlerine kadar hava sıcaklıklarının düşmüş olduğu akşam ve gece saatlerinde kıyılarda hafifçe, iç kesimlerinde orta kuvvette zirai don umut ediliyor.

Çiftçilerin ve ilgililerin belirtilen ikazlar mevzusunda önlemli olması istendi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.