Milli kick boks sporcusu Sayın, olimpiyat hedefi için ter döküyor

Alıştırmacı babasının yönlendirmesiyle minik yaşlarda başladığı kick boksta fazlaca sayıda madalya ve aşama elde eden ulusal sporcu Yusuf Sayın, ‘2024 Paris Olimpiyatları’ hedefi için ter döküyor.

Alıştırmacı babası Zeydin Sayın’ın yönlendirmesiyle 7 yaşlarında başladığı kick boks sporunda, 12 yaşlarında girmiş olduğu ilk mühim müsabakasında Türkiye şampiyonu olan 20 yaşındaki ulusal sporcu Yusuf Sayın, daha büyük hedefler için çalışmalarını sürdürüyor. Süreç içesinde disiplinli bir halde antrenmanlarını sürdüren ulusal sporcu Sayın, sayısız il birinciliklerinin yanı sıra, üst üste Türkiye şampiyonu oldu. Daha önceki yıllarda 2. Internasyonal Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası ve 54 ülkeden sporcuların katılmış olduğu ‘Turkish Open Açık Kick Boks Turnuvası’nda birincilik elde eden sporcu, dünya şampiyonluğunun yanında ‘2024 Paris Olimpiyatları’ hedefi için yoğun bir çaba sarf ediyor.

“Ufak yaşlarda Türkiye şampiyonu oldum”

İHA muhabirine konuşan ulusal sporcu Yusuf Sayın, babasının spor salonunda yapmış olduğu antrenmanlarından etkilenerek kick boksla tanıştığını belirtti. Süreç içinde fazlaca sayıda aşama elde ettiğini ifade eden ulusal sporcu Sayın, “İlk başarım babamın beni Aksaray’a Türkiye Şampiyonası’na götürmesiyle başladı. Orada minik yaşlarda Türkiye şampiyonu oldum ve bu spora heves ettim. Arkasından internasyonal başarılar ve Avrupa kupası şampiyonu oldum. 54 ülke içinde şampiyon oldum. Arkasından kendi rekorumu kırıp 2 kere üst üste Türkiye şampiyonu oldum. Bunun için babama hakkaten minnettarım” dedi.

“Başaracağıma inanıyorum”

Hedefinin yapılacak olan Paris Olimpiyatları’na katılmak bulunduğunu dile getiren Sayın, “Şimdi ki hedefim ise Dünya Şampiyonası’na katılmak. Bunun için de 2023 senesinde Ocak ayında başlamış olacak olan etkinlik programımıza ilk maçımda şampiyon olup puanlama sisteminde birinci olarak yılımı tamamlayıp peşinden Dünya Şampiyonası’na katılmaktır. Çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor, antrenmanlarıma devam ediyorum. Başaracağıma da hakkaten inanıyorum. Antrenmanlarım güzel işliyor” diye konuştu.

“Bayrağımızı dalgalandıracağıma söz veriyorum”

Çıkmış olduğu internasyonal müsabakalarda daima heyecanlı bulunduğunu ifade eden Sayın, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Final maçıma çıktığım vakit burnum kırıldı. Alıştırmacı babam her 10 saniyede bir burnumdaki kanı temizlemek zorunda kalıyordu. Final maçımda fazlaca heves ettim bayrağımızı dalgalandırmak, yükseklerde birincilik kürsüsünde dalgalandırmak için fazlaca büyük çabalar sarf ettim. 54 ülke içinde internasyonal şampiyon oldum. Bayrağımızı önümüzdeki senelerde ve ileriki zamanlarda en yükseklerde ve en güzel yerlerde dalgalandıracağıma dair söz veriyorum.” – VAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Ulusal kick boks sporcusu Sayın, olimpiyat hedefi için ter döküyor – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.