Orman yangınlarına karşı jandarma önlemi

Aksaray‘da orman yangınlarına karşı geniş güvenlik önlemleri alan jandarma ekipleri, yapmış olduğu denetimin yanı sıra belde ve köyleri gezerek vatandaşlara yangınlara karşı eğitim veriyor.

Yaz mevsimi ile beraber yoğunlaşan piknik ve çeşitli aktiviteler çerçevesinde oluşabilecek yangınlara karşı çeşitli güvenlik önlemleri alan Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şehir genelinde ormanlık alanlarda gece gündüz denetimler yapıyor. Denetimlerin yanı sıra ormanlık alanların bulunmuş olduğu bölgedeki ilçe, belde ve köylerde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelen jandarma ekipleri orman yangınlarına karşı vatandaşları da uyararak duyarlı olmaları icap ettiğini söyledi. Oluşabilecek yangında ilk müdahale hakkında da bilgiler veren İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Tabiat ve Hayvanları Koruma Timi, “Aksaray Orman Yangınları ile Savaşım Komisyonu” sonucu ile 15 Eylül 2022 geçmişine kadar ormanlık alanlara girişlerin yasak bulunduğunu da hatırlatarak aksi durumların bildirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Takımlar ek olarak vatandaşlara orman yangınları ile savaşım mevzusunda broşür dağıttı. – AKSARAY

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Orman yangınlarına karşı jandarma önlemi – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.