Pakistan’a yardım malzemesi taşıyan beşinci ‘İyilik Treni’ törenle uğurlandı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda bir araya gelen sivil cemiyet müesseselerinin desteğiyle hazırlanan insani yardım malzemelerini sel felaketinin yaşandığı Pakistan’a ulaştıracak beşinci “İyilik Treni” Mersin’den yola çıktı.

Pakistan halkının yaralarını sarmak suretiyle besin ve hijyen malzemelerinden oluşan insani yardımla yola çıkacak beşinci “İyilik Treni” için Mersin’in Tarsus ilçesindeki Yenice Lojistik Müdürlüğü önünde merasim düzenlendi.

Törene, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, İl Güvenlik Müdürü Mehmet Aslan, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, öteki protokol üyeleri ve ilgililer katıldı.

Vali Pehlivan, törende, dost ve kardeş ülke Pakistan’da fazlaca büyük sel afetlerinin yaşandığını anımsattı.

Bu afetlerinin hasarların büyük bulunduğunu dile getiren Pehlivan, bu kapsamda Türkiye’den Pakistan’a insani yardım kampanyasının başlatıldığını aktardı.

Trende yer edinen yardımların miktarıyla ilgili data veren Pehlivan, “Mersin, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kayseri, Burdur, Isparta, Antalya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Malatya’da toplanan yardımlar bu trenle Pakistan’a yol alacak. 633 ton 703 kilogramdan oluşan 40 bin 98 besin ve hijyen kolisiyle un paketini 28 vagonla Devlet Demiryollarına ilişik trenimizle esenlikle gönderiyoruz.” diye konuştu.

Pehlivan, yardım malzemeleriyle beraber dualarını ve iyi dileklerini de gönderdiklerini belirterek, bugünlerde yardımlaşma ve dayanışmanın mühim bulunduğunu söylemiş oldu.

“İyilik Treni”, hemen sonra dualarla Pakistan’a uğurlandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Pakistan’a yardım malzemesi taşıyan beşinci ‘İyilik Treni’ törenle uğurlandı – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.