PARA İÇİN FLAMİNGOLARA KIYDILAR – Son Dakika

AKSARAY’da Naim D.’nin (36), 2 arkadaşının yardımıyla ‘flamingo cenneti’ olarak malum Tuz Gölü‘nde yakalayıp ayak ve gagalarını bağlayarak koli içinde satmak için yolcu otobüsüyle Mersin‘in Erdemli ilçesine gönderilmiş olduğu 40’ı yavru, 47 flamingodan 26’sı öldü. Şüpheliler ve otobüs şoförüne toplam 425 bin lira yönetimsel para cezası uygulandı, haklarında adli işlem başlatıldı.

Eskil ilçesi Böget köyünde oturan Naim D., iddiaya bakılırsa arkadaşları İbrahim K. (35) ve Mehmet D. (40) ile beraber Türkiye‘nin ikinci büyük gölü ve ‘flamingo cenneti’ olarak malum Tuz Gölü’nde 40’ı yavru, 47 flamingo elde etti. Peşinden bu flamingoları 28 Ağustos günü saat 03.00’te ayaklarını ve gagalarını bağlayıp koli içinde yolcu otobüsünün bagajında satmak için Mersin’in Erdemli ilçesine gönderdi.

26 FLAMİNGO ÖLDÜ

Koliler, saat 07.30 sıralarında Erdemli ilçesinde belirtilen adreste bir alışveriş merkezinin önünde otobüsten yolun kenarına indirildi. Kolilerden gelen sesleri duyan çevredekiler durumdan şüphelenip zabıta ekiplerine haber verdi. Zabıta ekipleri, kolileri açtığında içinde flamingo bulunduğunu görmüş oldu. Peşinden Erdemli Doğu Koruma ve Ulusal Parklar ekiplerine haber verildi. Takımlar yapmış olduğu incelemede 4’ü erişkin, 26 flamingonun nefessiz kalıp öldüğünü saptadı. Öteki flamingolar ise meydana getirilen sıhhat kontrollerinin peşinden Silifke Göksu Deltası’nda doğayı bırakıldı.

4 KİŞİ HAKKINDA TOPLAM 425 BİN LİRA İDARİ PARA CEZASI

Erdemli Doğu Koruma ve Ulusal Parklar Şefliği, flamingoları koli içinde otobüse teslim eden Naim D. ile otobüs şoföre hakkında toplam 300 bin lira yönetimsel para cezası uygulayıp, haklarında adli işlem başlatıldı.

Durumun Aksaray‘a bildirmesi üstüne de jandarma ekipleri Naim D. ve flamingoları beraber yakaladığı 2 arkadaşının evine operasyon düzenledi. 3 şüpheli gözaltına alınırken, adreslerde beslemesi yasak olan angut, suna, ördek ve kesilmiş flamingo kanatları ele geçirildi. İfadelerinin peşinden özgür bırakılan şüpheliler hakkında adli soruşturma devam ederken, evde bulunan beslemesi yasak kuşlarla ilgili Aksaray Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafınca da toplam 125 bin lira yönetimsel para cezası uygulandı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel PARA İÇİN FLAMİNGOLARA KIYDILAR – Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.