“Projem KOP ile Hayat Buluyor“ projesi tanıtıldı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafınca lise öğrencilerinin katılabileceği “Projem KOP ile Yaşam Buluyor” proje yarışmasının Konya tanıtım toplantısı yapılmış oldu.

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin, Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki tanıtım toplantısında, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat‘ta eğitim gören lise öğrencilerinin sunmuş olacağı projeleri değerlendireceklerini söylemiş oldu.

Şahin, öğrencilere, “Başkanlık olarak siz değerli üyelerimizin yetkin, bilgili, kültürlü bireyler olarak, insani ve ulusal değerlerle yetişmenizi ülkenin kaderinde söz sahibi olmanızı önemsiyoruz. Siz kıymetli gençlerimizi yarışma temalarımızın ilgi alanlarına giren sektörlerde gözlem hayata geçirmeye ve proje başvurusunda bulunmaya çağrı ediyoruz. Ülkemizin geleceği olan sizleri şimdiden kutlama ediyor, bu süreçteki çalışmalarınızda başarılar arzuluyorum.” diye konuştu.

Meydana getirilen çalışmayla proje mevzuları için 9 tema belirlenirken, gençleri ihtiyacın tespiti yapma ve yapılanma sürecine dahil etmek amaçlanıyor.

Düzenlenen programa Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, İl Ulusal Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin öğrenciler, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.