Samsun Büyükşehir Belediyesi araç filosuna 45 kamyon kattı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Türkiye‘de üretilen 45 kamyonla vasıta filosunu güçlendirdi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Batıpark’ta düzenlenen teslim töreninde, yeni araçların hayırlı olmasını diledi. Bir kamyonun aylık kiralama bedelinin 50 bin lira civarında bulunduğunu, yılda ise bu rakamın 600 bin liraya ulaştığını belirten Demir, “2 yılda ise 1 milyon 200 bin lira yapar. Fakat biz bu kamyonları 1 milyon 100 bin liraya aldık. Hatta biz antak kalma yaptığımızda bu fiyatlara satışı yapılıyordu şimdi almaya kalksanız 2,5 milyon lira civarındadır. Bu araçlar belediyemize büyük bir tutum sağlayacak. Bugün 45 tane Mercedes-Benzi hizmete kazandırdık.” ifadesini kullandı.

Bu kamyonların Samsun’da 30 Ağustos ile 4 Eylül tarihleri içinde yapılacak TEKNOFEST’in altyapısının inşasında kullanılacağına dikkati çeken Demir, “Samsun Çarşamba Havalimanı‘nı TEKNOFEST’e hazırlıyoruz. 70 dönüm arazi orada sıfırdan 1,5 metre dolacak. 300 bin metreküp araç-gereç lazım. Şimdi bu kamyonlarla gece vardiyasına geçeceğiz. O da eğer olmazsa 3 vardiyaya geçeceğiz ve TEKNOFEST’e yetiştireceğiz.” diye konuştu.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt ise arocs kamyonların Aksaray tesislerinde yerli istihdamla üretildiğini söylemiş oldu.

Aksaray fabrikasında üretilen kamyonların hem Türkiye hem de dünyanın dört bir yanında hizmet verdiğine işaret eden Kurt, “Samsun Büyükşehir Belediyesi teslim ettiğimiz 45 tane arocs ile Samsun halkına en iyi hizmeti verebilecek. Her koşulda kesintisiz çalışabilecek şekilde tasarladığımız arocsu Aksaray Kamyon Fabrikamızda Mercedes-Benz standartlarında ürettik. Mercedes-Benz yüksek teknoloji, dayanıklılık ve ekonomi ile özdeşleşmiştir. Üstün güvenlik özellikleri ve sıkıntılı emek harcama koşullarına uygun tasarımı ve düşük işletme giderleriyle Samsun’a uzun seneler hizmet edeceğine inanıyorum.”

Kurt, kamyonları büyükşehir belediyesine teslim etmenin gurunu yaşadıklarını dile getirdi.

Konuşmanın peşinden kamyonların teslimatı yapılmış oldu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi araç filosuna 45 kamyon kattı

Samsun Büyükşehir Belediyesi araç filosuna 45 kamyon kattı

Samsun Büyükşehir Belediyesi araç filosuna 45 kamyon kattı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.