Simurg Roket Takımı Rektör Tabakoğlu’nu ziyaret etti

TEKNOFEST 2022 finallerinde “Gökdoğan” adını verdikleri roketleriyle 81 ekip içinde 9. olan Trakya Üniversitesi Simurg Roket Ekibi, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu‘nu ziyaret etti.

Tabakoğlu, ziyarette ekip üyelerini ve danışman akademisyenleri kutlama etti.

Üniversite olarak eğitimin yanı sıra AR-GE ve inovasyona büyük kıymet vererek desteklediklerini belirten Tabakoğlu, “Simurg Roket Ekibi’nın emekleri da bunun en güzel göstergelerinden birisi. Gelecekte yerli ve ulusal teknoloji üretilmesi mevzusunda mühim katkılar sunacaklarına inanıyorum. Temenni ediyorum ki seneye daha büyük başarılara imza atacaklar ve bizleri gururlandırmaya devam edecekler.” ifadelerini kullandı.

Takımın bilimsel nitelikli danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Aydın Güllü de internasyonal yarışmalara da katılarak roketlerini başka ülke semalarında da uçurmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Ziyarette ekip üyeleri Bengisu Şen, Erhan Turan Bilir ve Mehmet Kaan Coşar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Aydoğdu ve İpsala MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yaşamsal Arda yer aldı.

Aksaray‘da meydana gelen atışlarda ilk 10’a girme başarısı göstererek çağrı edildikleri TEKNOFEST KARADENİZ’de stant açan Simurg Roket Ekibi, Samsun‘daki festival alanında roketlerini sergilemişti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Simurg Roket Ekibi Rektör Tabakoğlu’nu ziyaret etti – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.