Şırnak’a atanan öğretmenler çiçeklerle karşılandı

Ulusal Eğitim Bakanlığınca Şırnak’a atanan öğretmenler kentte çiçeklerle karşılandı.

İl Ulusal Eğitim Müdürlüğünce kurumun bahçesinde kente yeni atanan öğretmenler için “Hoşgeldin öğretmenim” adıyla etkinlik düzenlendi.

Kentte göreve başlamış olacak öğretmenlere çiçek verildi.

İl Ulusal Eğitim Müdürü Mirza Tetik, gazetecilere, Bakanlıkça Şırnak’a atanan 604 öğretmenin kente gelmeye başladığını belirterek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Tetik, “Yeni atanan öğretmenlerimize Tanrı hayırlı hizmetler nasip etsin. Öğretmenlerimize devamlı kapımız açık ve devamlı onların yanında olacağız. Kentin eğitim öğretim standardını hep beraber el ele vererek yukarıya taşıyacağız.” dedi.

Şehir genelinde 9 bin 200 öğretmen ve 150 bin talebe bulunduğunu ifade eden Tetik, öğretmen açığının ücretli öğretmenlerle bugün itibarıyla kapandığını belirtti.

Tetik, “Hiçbir dersimiz boş geçmeyecek. Ders kitaplarımız da öğrencilerimizin masasında hazır. Bakanlığımızın bu yıl yapmış olduğu uygulama ile ders kitaplarımızın yanı sıra kaynak kitaplar da gönderdi. Bu sabah itibarıyla hem ders hem de kaynak kitaplarımız öğrencilerimizin masasında duruyor. Velilerimizin hiçbir kaynak kitap almasına gerek yok. Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Aksaray’dan Şırnak’a atanan öğretmen Hasret Özdeş, ilk vazife yerinin Şırnak bulunduğunu belirterek, ilk mesai gününün heyecanını yaşadığını belirtti.

Özdeş, şunları söylemiş oldu:

“İnşallah vazife sürem süresince yarar sağlarım. Şırnak’ta olduğum için mutluyum. İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin bizim için karşılama töreni hazırlamasından dolayı oldukça duygulandım, mutlu oldum. Kendimizi oldukça kıymetli hissettirdiler. Oldukça teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şırnak’a atanan öğretmenler çiçeklerle karşılandı – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.