Son dakika gündem: Kardeşi öldürülen genç kadın: Pandemi olduğu için hastanede kardeşimi öpemedim

AKSARAY’da ayçiçeğin elenmesi ile ilgili çıkan tartışmada biçerdöver sahibi İhsan Çalışkanoğlu’nu (24) öldürüp, ağabeyi Muhittin Çalışkanoğlu’nu (28) da yaralayan Derviş Ali Altınkaynak (35) ile vakada azmettirici olduğu öne sürülen babası Sadet Altınkaynak’ın (60) yargılanmasına devam edildi. Duruşma sonrası gazetecilere izahat icra eden İhsan Çalışkanoğlu’nun ablası Gülcan Çalışkanoğlu (28), “Pandemi olduğundan hastanede yatarken kardeşimi öpemedim. Kardeşim hastanede yatarken beni vuranların peşini bırakmayın demişti.” dedi.

Vaka, 17 Ağustos 2021’de Uluşkışla köyünde meydana geldi. Tarlada biçerdöverle çalışan İhsan Çalışkanoğlu ve ağabeyi Muhittin Çalışkanoğlu, mola verip, köy halkından 2 kişiyle beraber çay içtikleri sırada iddiaya gore yanlarına otomobille gelen Sadet Altınkaynak, deposundaki ayçiçeğini biçerdöverle elemelerini istedi. İki kardeş de yoğun oldukları söyleyip iş teklifini reddetti. Sadet Altınkaynak’ın ısrarcı olması üstüne aralarında münakaşa çıktı. Köylülerin araya girmesiyle taraflar ayrıldı ve Sadet Altınkaynak tarladan uzaklaştı. Sadet Altınkaynak, ortalama 20 dakika sonrasında yanında oğlu Derviş Ali Altınkaynak ile yine tarlaya geldi. Çıkan tartışmada Derviş Altınkaynak, tabancanın kabzasıyla Muhittin Çalışkanoğlu’nu başından yaralarken, müdahale etmeye çalışan İhsan Çalışkanoğlu’na da ateş etti. Boynundan yaralanan İhsan Çalışkanoğlu, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede 14 gün sonrasında yaşamını yitirdi. Katliam şüphelisi Derviş Ali Altınkaynak ise 40 gün sonrasında yakalanıp tutuklandı. İlk ilkin adli kontrolle özgür bırakılan Sadet Altınkaynak da ilk mahkemede tutuklandı.

BABA VE OĞLUNUN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ Aksaray 1’inci Ağır Ceza Mahkemesince ‘kasten öldürme ve yaralama’ suçlarından yargılanan ve SEGBİS yöntemiyle duruşmaya katılan Derviş Ali Altınkaynak ile babası Sadet Altınkaynak bugün tekrardan hakim karşısına çıktı. Duruşmada kazara ateş ettiğini öne devam eden Derviş Ali Altınkaynak, “Üzerimde bulundurma ruhsatlı silahım vardı. Mesafemiz fazlaca yakındı. Vurmak istesem vurabilirdim. Öldürme şeklinde bir kasıtım yoktu. Ben silahın kabzasıyla korkutmak amacıyla Muhittin Çalışkanoğlu’nun başına vurdum. Tabanca kendiliğinden ateş etti. Öldürmek şeklinde bir kasıtım olsaydı iki kardeşi de öldürürdüm. Mermi, vakayla ilgisi olmayan kısaca tartışmadığım kişiye kazayla isabet etti. Korktum ve vaka yerinden ayrıldım.” dedi.  Babası Sadet Altınkaynak ise çiftçilikle uğraştığını İhsan ve Muhittin kardeşleri daha ilkin tanımadığını belirtti. Üstüne atılan suçlamayı kabul etmediğini belirten Sadet Altınkaynak vakayla bir ilgisinin bulunmadığını iddia etti.Mahkeme heyeti, baba ile oğlunun tutukluluk halinin devamına karar vererek, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı 19 Temmuz’a erteledi. ‘EVLAT ACISI HER YERİMİ YAKTI’ Duruşması sonrası adalet sarayı önünde gazetecilere izahat icra eden aile fertlerinden anne Durdane Çalışkanoğlu, “Evlatlarım çalmış olduğu sırada bu vaka gerçekleşti. Benim çocuklarıma baskı kurmuşlar. Zorla çekirdekleri attırmaya çalışmışlar. Çocuklarım ise bizim işimiz var, demişler. Sonrasında çocuklarıma sövgü etmişler. Benim iş makinemi yaksalardı da evladıma bir şey yapmasalardı. Yalancı şahitler ortaya çıktı. Yalan konuşuyorlar. Evlat acısı her yerimi yaktı, yuvamı yıktı. Ellerine vicdanına koysunlar doğruları söylesinler.” dedi.Kız kardeşi Gülcan Çalışkanoğlu da “Pandemi olduğundan hastanede kardeşimi öpemedim. Biz adalete aile olarak sonuna kadar güveniyoruz. Kardeşim hastanede yatarken beni vuranların peşini bırakmayan demişti. Toplumsal medyasından da gülüşlerimi kimse çalamaz paylaşımı kaldı. Imgesel Almanya‘ya gitmekti.” diye konuştu.

Ailenin avukatı Neşet Devasa da, sebepsiz yere işlenen bir cinayetle karşı karşıya olduklarını söylemiş oldu. Türk adaletine güvendiklerini belirten Devasa, hakikatin kesinlikle ortaya çıkacağını söylemiş oldu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Son dakika gündem: Kardeşi öldürülen genç hanım: Pandemi olduğundan hastanede kardeşimi öpemedim – Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.