Son dakika haberi… BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLEN ASYA, DOĞUM GÜNÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ

BURSA’da, adam arkadaşı Oktay Saygı (23) tarafınca bıçaklanarak öldürülen Asya Pınar Üzümcü (24), doğum gününde, memleketi Aksaray‘ın Ortaköy ilçesinde toprağa verildi. Üzümcü’nın babası Zafer Ücümcü, ‘Bugün doğum günüydü ve 24 yaşına basmıştı. Ciğerim yanıyor ve tek istediğimiz adaletin yerini bulması. Kızımın teline dokundurmazdım, canına kıydılar. Eşim de Bursa‘da yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor’ dedi.

Vaka, çarşamba günü saat 19.30 sıralarında, Kestel ilçesi Vanimehmet Mahallesi Çeşme Sokak’ta meydana geldi. Oktay Saygı, kendisinden ayrılmak isteyen Asya Pınar Üzümcü’nün evine gitti. Burada taraflar içinde çıkan münakaşa, kavgaya dönüştü. Oktay Saygı, mutfaktan almış olduğu bıçakla Üzümcü’yü onlarca defa bıçakladı. Saygı, kendisine engel olmak isteyen, Üzümcü’nün babasından boşandığı için yanında kalmış olduğu anası İfakat Evci’yi de karnından yaraladı. Anneyle kızı kanlar içinde kaldı, Saygı ise 38 ABA 203 plakalı otomobille firar etti. Komşularının ihbarıyla adrese polis ve sıhhat ekipleri sevk edildi. Sıhhat ekibinin kontrolünde, Asya Pınar Üzümcü’nün yaşamını kaybetmiş olduğu belirlendi. Durumu ağır olan İfakat Evci, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılıp tedaviye alındı. Oktay Saygı ise Sakarya‘da yakalandı. Katliam şüphelisi Saygı, emniyetteki işlemlerinin arkasından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

MEMLEKETİNE GÖNDERİLDİ

Bursa Adli Tıp Kurumu‘nda otopsi işlemleri tamamlanan Asya Pınar Üzümcü’nün cenazesi yakınları tarafınca teslim alınarak Aksaray’ın Ortaköy ilçesine getirildi. Üzümcü için Merkez Camisi’nde öğle namazının arkasından cenaze namazı kılındı. Cenazede Üzümcü’nün tabutu başlangıcında ağlayan babası Zafer Ücümcü, ‘İçim yanıyor, konuşacak durumda değilim. Zanlı kesinlikle nişanlısı değildi, öyleki bir durum yok ve kızım da kabul etmeyince bu şekilde bir vaka oldu. Bugün doğum günüydü ve 24 yaşına basmıştı. Ciğerim yanıyor ve tek istediğimiz adaletin yerini bulması. Basın mensupları olarak bunun peşini bırakmayın. Ben kızımın teline kimseyi dokundurmazdım, canına kıydılar. Eşim de Bursa’da yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor’ diye konuştu. (DHA)

Namazın arkasından Asya Pınar Üzümcü, Kanıdere Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Son dakika haberi... BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLEN ASYA, DOĞUM GÜNÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Son dakika haberi... BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLEN ASYA, DOĞUM GÜNÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Son dakika haberi... BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLEN ASYA, DOĞUM GÜNÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.