Son dakika haberi! Konya polisinden tatil dönüşündeki sürücülere mola uyarısı

Konya polisinden dinlence dönüşündeki sürücülere mola uyarısı

KONYA – Konya’da bayram tatilinden dönüşlerin başlamasıyla beraber iller arası karayollarında vasıta yoğunluğu artarken, trafik polis ekipleri de yaptıkları uygulamalarda sürücüleri 2 saatte bir 10 dakikalık mola verilmesi mevzusunda uyarılarda bulunmuş oldu.

Kurban Bayramı tatilinden dönüş için yola çıkan sürücüler şehirler arası yollarda trafik yoğunluğunu da bununla beraber getirdi. Tatil dönüşlerinin başlamasıyla beraber iller arası karayollarında vasıta yoğunluğu arttı. Konya Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri de, Konya’yı Adana, Karaman, Antalya, Isparta, Ankara, Afyonkarahisar ve Aksaray‘a bağlayan karayollarında denetimlerini artırdı. Kazaların önüne geçebilmek amacıyla araçları durduran trafik ekipleri, sürücüleri mola, hız ve güvenlik seyahat yapılması mevzusunda uyardı.

“Sürücülerden güvenlik kemeri, uykusuzluk ve bitkin vasıta kullanmamalarını istiyoruz”

Konya Bölge Trafik Denetleme Şube Müdür Vekili Erkan Günvari, “Kurban Bayramı’nın 4’üncü günü olmasıyla beraber dönüşler başladığından dolayı ilimizdeki trafik yoğunluğunda da artışlar meydana gelmiştir. Düzgüsel trafik denetimlerimizle beraber havadan dron ve helikopter destekli denetimlerimiz uygulama süresi süresince 7 ve 18 Temmuz tarihleri içinde devam ediyor. Ek olarak bilgilendirici faaliyetlerle Trafik Başkanlığımızın göndermiş olduğu broşürleri dağıtmaktayız. Durdurduğumuz vasıta sürücülerinin üstündeki temel isteğimiz sürücülerimizden güvenlik kemerini seyahat süresi süresince takılı tutmaları, uykusuz ve bitkin şekilde vasıta kullanmamaları istiyoruz. Seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmamalarını istiyoruz. Bu belirtmiş olduğum 3 kurala uymadıkları sürece yaralanmalı, maddi hasarlı kazalarımız meydana geliyor. Bunların önüne geçebilmek için oldukca sayıda vatandaşımıza ulaşarak onları bu mevzuda uyarıyoruz, bilgilendiriyoruz” dedi.

“Her 2 saate bir minimum 10 dakika 15 dakika mola”

Şehirlerarası uzun yola çıkan sürücülerin 2 saatte bir 10 dakikalık molanın dirimsel ehemmiyet taşıdığını vurgulayan Günvari, “Sürücülerimizin yolculukta yapmış olduğu en büyük yanlışlardan bir tanesi de uzun soluklu vasıta kullanmaları. Bunun önüne geçebilmek amacıyla sürücülerimiz her 2 saate bir minimum 10 dakika 15 dakika mola vermelerini istiyoruz. Bu 10 yada 15 dakikalık moladan kaçtığımız vakit kazalar meydana geliyor. Bunun önüne geçmek için mola vermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Son dakika haberi! Konya polisinden dinlence dönüşündeki sürücülere mola uyarısı – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.