Son dakika haberi: Polis merkezinde imza attıktan sonra öldürülmüş

Polis merkezinde imza attıktan sonrasında öldürülmüş

AKSARAY’da geçen yıl aralarında babası Rıza Selvi’nin de bulunmuş olduğu 4 kişinin öldürülmüş olduğu olayın faili olduğu sebebi öne sürülerek tutuklanan Ali Demir‘in (26) babası Mehmet Ali Demir‘i (51) Ankara‘da tabancayla vurarak öldüren Ramazan Selvi (22) tutuklandı. Ramazan Selvi’nin, Aksaray‘daki vakayla ilgili soruşturmada gözaltına alınıp adli kontrolle özgür bırakılan Mehmet Ali Demir’i, polis merkezinde imza attıktan sonrasında takip edip, öldürmüş olduğu ortaya çıktı.

Ramazan Selvi, önceki gün Sincan ilçesi Akşemsettin Mahallesi Polatlı Caddesi üstünde yürüyen Mehmet Ali Demir’e bulunmuş olduğu otomobilden ateş açtı. Ağır yaralanan Mehmet Ali Demir, ambulansla kaldırıldığı Sincan Devlet Hastanesi‘nde yaşamını yitirdi. Vakadan sonrasında kaçan Ramazan Selvi, polis tarafınca yakalanarak gözaltına alındı. Ramazan Selvi, emniyette verdiği ifadesinde, Mehmet Ali Demir’in oğlu Ali Demir’in geçen yıl aralarında babası Rıza Selvi’nin de bulunmuş olduğu 4 kişinin öldürülmüş olduğu olayın faili bulunduğunu, bundan dolayı cinayeti işlediğini söylediği açıklandı. Ramazan Selvi, emniyetteki işlemlerinin arkasından sevk edilmiş olduğu adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DAHA ÖNCE TEHDİT ETMİŞ

Öte taraftan vakaya ilişkin yeni detaylar da ortaya çıktı. 4 kişinin ölmesiyle sonuçlanan vakayla ilgili Mehmet Ali Demir’in de gözaltına alınıp, adli kontrolle özgür bırakıldığı öğrenildi. Adli denetim kapsamında Demir’in polis merkezinde imza attığı açıklandı. Ramazan Selvi’nin de vaka günü Mehmet Ali Demir’i evden çıktıktan sonrasında takip etmiş olduğu, polis merkezinde imza attıktan sonrasında bir süre daha takip edip öldürmüş olduğu ortaya çıktı. Ek olarak Mehmet Ali Demir’in birçok kez Ramazan Selvi tarafınca tehdit edilmiş olduğu de tespit edildi.

‘BABAM İMZA VERDİKTEN SONRA SALDIRIYA UĞRADI’

Ölen Mehmet Ali Demir’in oğlu İsmail Demir, “Her şey ortada. Geçen senenin 7’nci ayında kardeşim, namusu için karşı taraftan 4 kişiyi öldürdü. Karşı taraf da gelip benim babamı öldürdü, olayın hepsi budur. Benim babam, Aksaray’da yaşanmış olan vakadan sonrasında ayın belirli günlerinde polis merkezine gidip imza veriyordu. Bu mevzunun dosyasında ise gizlilik sonucu vardı. Bu sebeple babamın hangi karakola gidip imza attığını kimse bilmiyordu. Karşı taraf evimizin adresini falan bilmiyor. Babam imza verdikten sonrasında saldırıya uğradı. Karakolun yerini bir halde öğrendiler ve gelip babamı vurdular. Daha ilkin takip edildiğimizi asla fark etmedik. Sadece oldukca kez bizi tehdit ettiler” dedi.

Son dakika haberi: Polis merkezinde imza attıktan sonra öldürülmüş

Son dakika haberi: Polis merkezinde imza attıktan sonra öldürülmüş

Son dakika haberi: Polis merkezinde imza attıktan sonra öldürülmüş

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.