Son dakika haberleri: AFYONKARAHİSAR – Konya’da hastanede silahlı saldırıda doktorun öldürülmesine tepki

Konya, Afyonkarahisar, Karaman ve Aksaray‘da doktorlar, meslektaşları Ekrem Karakaya‘nın Konya Şehir Hastanesi‘nde uğramış olduğu silahlı hücum sonucu yaşamını kaybetmesini kınadı.

Konya Hekim Odası Başkanı Bahadır Öztürk, Konya Kent Hastanesi’nde, kardiyoloji doktoru Karakaya’nın poliklinikte silahlı saldırısı sonucu şehit edildiğini söylemiş oldu.

Karakaya’nın fotoğrafını yakalarına iliştiren oldukca sayıda tabip, yaşananlara tepki göstererek, saldırıyı kınayan pankartlar açtı.

Karaman

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik binası önünde toplanan sağlıkçılar, sıhhat çalışanlarına meydana getirilen sertliği kınadı.

Hastanede görevli Kardiyoloji Uzmanı Hekim Sümeyye Fatma Özer, “Hekimlik yalnız meslek değil, hiçbir fark gözetmeden insanlara hizmeti esas alan bir yaşam biçimidir. Tamamımız yaşamlarımızı insan hayatına adayacağımıza yemin ettik. Mesleğimizi vicdanla onurla sürdürmek suretiyle biz ant içtik.” diye konuştu.

Türk Sıhhat Sen Karaman Şube Başkanı Nedim Ünal, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği önünde, hastanelerde tedbirlerin en üst seviyeye alınması icap ettiğini söylemiş oldu.

Yaşamını kaybeden Karakaya ile bir dönem çalışan Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Endokrinoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Sülbiye Karaburgu ise Karakaya ile 2002’de emek harcama fırsatı bulduğunu dile getirdi.

Karakaya’nın daima her insana destek bulunduğunu aktaran Karaburgu, şunları kaydetti:

“Ben o dönem 6. derslik öğrencisiydim. Ne bizlere ne hastalara bir kez sesini yükselttiğini görmedim. Her şeyini bizimle paylaştı, bizim harçlığımız olmadığı zamanlar bizlere harçlık verdi. Bizlere yiyecek ısmarladı, hastalara hiçbir vakit gülen yüzünü noksan etmedi. Keşke bu şekilde bir vaka asla olmasaydı, Tanrı’ım mekanını aden eylesin. Hakkaten melek benzer biçimde bir insana kıyanlara ben hiçbir şey söyleyemiyorum.”

Aksaray ve Afyonkarahisar’da yaşananlara meydana getirilen açıklamalarla tepki yayınlandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberleri: AFYONKARAHİSAR – Konya’da hastanede silahlı saldırıda doktorun öldürülmesine tepki – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.