Son dakika haberleri… Bakan Yardımcısı Demircan: “Sorunları aşan dinamik ülkemiz var“

Bakan Yardımcısı Demircan: “Sorunları aşan dinamik ülkemiz var”

AKSARAY – Gezim uyum toplantıları ve bir takım ziyaretler için Aksaray‘a gelen Kültür ve Gezim Bakanı Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, pandemi sonrası ve Rusya- Ukrayna arasındaki gerilime bakılırsa turizmi değerlendirerek, “Küresel ölçekte ortaya çıkan sorunları aşan dinamik bir ülkemiz var” dedi.

Kültür ve Gezim Bakanlığının gezim uyum toplantıları ve bir takım ziyaretler için Aksaray’a gelen Kültür ve Gezim Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Aksaray Eğitim Platformu ile bir araya gelmiş olarak Zinciriye Medresesi’nde Aksaray’ın ve bölgenin gezim faaliyetlerinin tanıtımlarını görüştü. Eğitimde Aksaray zamanı ve zamanı mekanların eğitimlerle tanıtılmasının konuşulmuş olduğu görüşmede Narlı Göl ve Ihlara Vadisi‘ne yapılacak projeler hakkında düşünce alışverişi yapılmış oldu. Toplantının peşinden Türkiye‘de ilk kez meydana gelen Ortaöğretim Kurumları 1. Sempozyumu’nun kapanış törenine katılan Bakan Yardımcısı Demircan öğrencilerle buluştu. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim eden Bakan Yardımcısı Demircan, bilimsel toplantı sonunda Türkçe ve İngilizce kitap haline çevrilecek mevzular hakkında düşünce alışverişinde bulunmuş oldu. Sonrasında şehir merkezinde bulunan zamanı mekanları Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve protokol eşliğinde gezen Demircan zamanı mekanların projelerini değerlendirdi.

“Ülkemiz büyük bir ülke, kesinlikle alternatiflerini geliştirip kapasitelerini dolduracak”

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin Türkiye’deki gezim bölgelerini etkileyişini değerlendiren Bakan Yardımcısı Demircan, “Pazarın çeşitlenmesi mevzusu sayın bakanımızın başından beri savunduğu ve takip etmiş olduğu bir husustur. Savaşın seyri ve seferinin nereye gideceğini hep beraber izliyoruz. Dileğimiz bir an evvel bitsin. Talebimiz bu fakat seçeneklerimiz, başka ülkelerden seçeneklerimiz elbet var. Süreç birazda kendisini gösterecek. Ülkemiz büyük bir ülke turizmde sevilen bir ülke kesinlikle alternatiflerini geliştirip kapasitelerini dolduracak” dedi.

Türkiye’nin pandemi sürecinden sonraki gezim potansiyelini değerlendiren Demircan, “Ön görülerimiz var bu ön görülerimiz çerçevesinde gayretlerimiz var. Küresel ölçekte ortaya çıkan problemler bizimde stratejilerimizi ve tahminlerimizi etkiliyor. Fakat her defasında bu krizlerin ülkemize yaradığını da görüyoruz. Bildiğiniz gibi pandemi sürecinde dünyanın birçok gezim ülkesi tahminlerinin oldukça altına indi. Fakat bizim memleketimizde insanımız turizmcimiz oldukça dinamik, sanayisinde olduğu benzer biçimde kendisini süratli toparlayıp tahminden oldukça daha yüksek eforlar sarf ederek belli başarılara da imza attı. İnanıyorum bu süreçte hep beraber sektörümüzle beraber gene iyi neticelere hep beraber gideceğiz” diye konuştu.

Son dakika haberleri... Bakan Yardımcısı Demircan: Sorunları aşan dinamik ülkemiz var

Son dakika haberleri... Bakan Yardımcısı Demircan: Sorunları aşan dinamik ülkemiz var

Son dakika haberleri... Bakan Yardımcısı Demircan: Sorunları aşan dinamik ülkemiz var

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.