Son dakika haberleri! Jandarmadan, ‘Su hayattır, can almasın’ semineri

Jandarmadan, “Su hayattır, can almasın” semineri

AKSARAY – Aksaray‘da yazları vatandaşların serinlemek için girmiş olduğu baraj suları, sulama kanalları ve göletlerdeki boğulmaların önüne geçmek ve fertleri bilinçlendirmek adına İl Jandarma Komutanlığı tarafınca “Su hayattır can almasın” semineri düzenlendi.

Aksaray’da Mamasın Barajı başta olmak suretiyle, Balcı Göleti, Ceran Göleti, Çatin Göleti, Helvadere Göleti ve sulama kanallarına serinlemek için girmenin yasak olduğu ve orada meydana gelen boğulma vakalarının ciddiyetini özetleyen seminer Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. İl Jandarma Komutanlığı tarafınca başta muhtarlar olmak suretiyle, kurum ve kuruluşlarda vazife meydana getiren personellerin bilgilendirildiği seminerde boğulma vakalarının önüne geçilmesi için düşünce alışverişleri yapılmış oldu. Muhtarlara ikazlar yapılırken, mahalle ve köylerde alınacak tedbirlerin anlatıldığı seminerde İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Yarbay Fatih Yıldırmaz, kurum ve kuruluşların çalışanlarının ne benzer biçimde çağrılarda bulunması icap ettiğini ve alınacak önlemleri söyledi. Yarbay Yıldırmaz, alınacak önlemlerin yanı sıra meydana gelen vakaları istatistikleri ile söyledi.

Seminere katılan Öğretmen Nimet Tansu Eskil, yararlı bilgilere ulaştığını belirterek, “Meydana getirilen bilgilendirmelerin hepsi oldukca sıhhatli ve oldukca yararlı bilgilerdi. Bilhassa yazları boğulma vakalarının artmasıyla beraber bizlerin, halkın her insanın bilgilendirilmesi gerekiyor. Öğrencilerinde doğal olarak bu aşamada bilgilendirilmesi gerekiyor. Ben bir öğretmen olarak katıldığım için oldukca memnunum. Öğrendiğim şeyleri küçüklere, öğrencilerime de anlatarak yarar sağlayabileceğime inanıyorum. Farkındalıkların bu şekilde artırılarak devam etmesini isterim” dedi.

Sarayhan Köyü Muhtarı Ramazan Altındal ise, “Aksaray Valiliği İl Jandarma Komutanlığının suya girmek adına hazırladığı platformda konuşma mahiyetinde informasyon verilmiştir. Fazlaca kıymetli buluyoruz. Gençlerimizin suya girmemesi adına, kafi bulunduğunu düşünen kardeşlerimizin bile, şu demek oluyor ki ben yüzme biliyorum diyerek dahi olsa gölede açık kanala sulama ve baraja girmemelerini bilhassa istiyoruz. Burada hazırlanan sunumda da bu anlaşılıyor ki oldukca değerlidir. Kardeşlerime tekrardan sesleniyorum. Suya girmesinler su hayatken can almasın istiyoruz” diye konuştu.

Seminere, Vali Yardımcısı Mustafa Duruk, İl Jandarma Komutanı Hacı Ali Büber, kurum müdürleri, muhtarlar ve oldukca sayıda yurttaş katıldı.

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Son dakika haberleri! Jandarmadan, ‘Su hayattır, can almasın’ semineri – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.