Son dakika haberleri Jandarma’nın “Mutluluğa Kurşun Sıkma“ çalıştayı tamamlandı

Aksaray‘da hususi günlerde meydana getirilen kutlamalarda tabanca ve patlayıcı maddelerin kullanılmasının önüne geçmek amacıyla İl Jandarma Komutanlığı tarafınca düzenlenen “Mutluluğa Kurşun Sıkma” çalıştayı tamamlandı.

İl Jandarma Komutanlığı yaz sezonunun yaklaşmasıyla beraber artan düğün merasimleri öncesi Mutluluğa Kurşun Sıkma çalıştayı ile evlenecek çiftler ve muhtarlarla bir araya geldi. Çalıştay çerçevesinde evlenecek çiftlere ve muhtarlara mutlu günlerin kana bulanmasını önlemek amacıyla bilgiler verildi. Mahalle ve köy muhtarlarının merasimlerde tabanca ve patlayıcı maddelere karşı duyarlı olmaları ve nasıl hareket edecekleri anlatılırken, evlenecek çiftlere düğüne iyi mi hazırlanmaları ve misafirlerine ne şeklinde çağrıda bulunacakları anlatıldı. Jandarma, hem muhtarlara hem de çiftlere tek tek informasyon verirken, Türkiye genelinde daha evvel yaşanmış olayların görüntüleri izletildi. Muhtarlar ve evlenecek çiftler izledikleri videolardan etkilenirken, söz hakkı isteyen muhtarlar mahalle ve köylerde hangi çalışmaların ortaklaşa iş içinde yapılması gerektiğine dair tavsiyeler sundu.

Aksaray Muhtarlar Odası Başkanı Güvenli Koçak, “Bugün Aksaray’da bir ilk gerçekleştirildi. Düğünlerde, sünnetlerde, asker uğurlamasında tabanca sıkılıyor. Silahın bir artam olmadığını çoğumuz görüyoruz. Ölümler oluyor, yaralanmalar oluyor. Aileler kan ağlıyor, evlatlar sakat kalıyor. Bunun önüne bir nebze olsun geçebilmek için bugün valiliğimiz başkanlığında kolluk kuvvetlerimizle birlikte tüm muhtarlarımızla birlikte inşallah Aksaray’da 2022 senesinde düğünlerde tabanca atılmasını hep birlikte önleyeceğiz. Burada amaç analar ağlamasın, mutlu günlerimiz kana bulanmasın. İlimiz inşallah Türkiye’ye örnek olacak” dedi.

Seminerden almış olduğu bilgilerle yakında yapacağı düğün merasiminde tabanca sıkılmasına karşı bulunduğunu söyleyen Sıla Bilen (24), “Kısa sürede düğünüm olacak. Kesinlikle düğünümde tabanca atılmasını istemiyorum. Bugünkü eğitimden sonrasında kesinlikle kurşun atılmasını istemiyorum. Mutluluğa kurşun sıkmayın. Mutluluğu kesinlikle acıya çevirmemeliyiz. O yüzden dikkat etmeliyiz. Atmamamız gerekiyor” diye konuştu.

Sıla Bilen’in nişanlısı Hüseyin Güntürk (25) ise “Bugün ki seminerde duygusal olarak olsun, acı yönünden olsun, mutluluk yönünden olsun her şeyi göz önüne seren sayın valimiz, komutanlarımız olsun hepsine fazlaca teşekkür ediyorum. Mutluluğa kurşun sıkmayalım. Buradaki projemize bakılırsa kurşun yada öteki patlayıcıları düğünümüzde istemiyoruz. Kimsenin de istemesine müsaade etmeyelim” dedi. – AKSARAY

Son dakika haberleri! Jandarma'nın  Mutluluğa Kurşun Sıkma  çalıştayı tamamlandı

Son dakika haberleri! Jandarma'nın  Mutluluğa Kurşun Sıkma  çalıştayı tamamlandı

Son dakika haberleri! Jandarma'nın  Mutluluğa Kurşun Sıkma  çalıştayı tamamlandı

Son dakika haberleri! Jandarma'nın  Mutluluğa Kurşun Sıkma  çalıştayı tamamlandı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.