Tahsin Tam: ‘Pandemi jenerasyonundayız’ – Son Dakika

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam, Afyon kampında basın toplantısı düzenledi. Tam, “Pandemi jenerasyonundayız. Buradaki oyuncularımız maalesef iki yıl fazlaca sık maç oynama şansına haiz olamadılar. Gelişimde aksaklıklara sebep oldu. Biz bu açığı kapatmaya çalışıyoruz. Objektif ve netiz” ifadelerini kullandı.

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam, Afyon kampının ikinci gününde meydana getirilen akşam antrenmanı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Üçüncü etabın nasıl başladığı ve kamp süresinde yapılacak hazırlık maçları ile ilgili konuşan 53 yaşındaki teknik adam şunları aktardı: “Kamp konforumuz oldukça yerinde. Hazırlık maçlarıyla kendimizi kontrol etme şansı bulacağız. Nerede olacağımızı göreceğiz. İlk etap uyarlama ve fizyolojik yüklenme dönemiydi. Genç oyuncularımız rahatlığı zaman içinde yakalayabileceklerdi. İkinci hazırlık maçımız Aksaray Belediye ile 8 Ağustos’ta yapılacak. Tecrübeli futbolcularımız ekibi sahipleneceklerini net şekilde gösterdiler. Esasen başlangıçta da kafalarında bir sual işareti yoktu. Abilik yapacaklar yol gösterecekler. Ikimiz de bu iletişimi gözlem altında tutacağız. Genç futbolcularımız kendi gerçek performanslarını ortaya çıkardılar. Onlar da fazlaca talihli olduklarının farkındalar. Bursaspor markasına kıymet katmaya aday oyuncular. Onlar ile ilgili planımızı kısa-orta-uzun vadeli yaptık. Hepimiz onları geliştirmek ile mükellefiz. Onları geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

“Furkan’ın 5 güne ihtiyacı var”

Furkan Emre Ünver’in sakatlığı ve kampa katılamayan oyuncular ile ilgili gelen sorulara Tahsin Tam şu yanıtı verdi: “Furkan’ın beş günlük tedavisi daha var. Sonrasında aramıza katılacak. Bazı oyuncular aileden dolayı birazcık medyatik olabiliyorlar. İlk etap çalışmamız 40 oyuncu ile başladı. 10 oyuncumuz altyapıda çalışmalarına devam ediyor. Hasan Basri de onlardan biri. Biz onları takip edeceğiz. Ihtiyaç duyulan ışığı verdiklerinde gene bizim aramızda olacaklar. Bu bir yarış. Uzun bir maraton. Daha start noktasında birçok oyuncumuz. Biz gelişimlerine katkı sağlar diye bu şekilde bir çalışmaya gittik. Burada azca süre almaktansa gidip başka takımlarda deneyim edinebilirler. Pandemi jenerasyonundayız. Buradaki oyuncularımız maalesef iki yıl fazlaca sık maç oynama şansına haiz olamadılar. Gelişimde aksaklıklara sebep oldu. Biz bu açığı kapatmaya çalışıyoruz. Objektif ve netiz. Süre içinde yaptığımız planların doğruluğunu görmüş olacaksınız. Bursaspor’un kazanılmış olduğu şeyler ile bunlar ortaya çıkacaktır.”

Tahsin Tam’dan taraftara güzel bildiri

Tahsin Tam sözlerine şu şekilde devam etti: “Kuvvetli bir grupta savaşım edeceğiz. Geçen seneki ekibini kurup üstüne takviye icra eden takımlar var. Her insanın ligin en tepesinde olabilmesi işin matematiğine ters. Bizim motivasyonumuz yüksek. Gelişmek ve markaya kıymet katmak isteyen oyuncu grubuna sahibiz. Bizdeki yandaş gücü o gruptaki hiçbir takımda yok. Biz taraftarımızı heyecanlandıran bir oyun ortaya koyarsak hiçbir çekincemiz yok” dedi. 53 yaşındaki çalıştırıcı son olarak Talha Yakın’ın sakatlığı ile ilgili şu bilgiyi verdi: “Talha’nın ayak bileğinde küçük bir sakatlık yok. Şu an sıhhat ekibimizin kontrolünde. Fazlaca ciddi bir şey bulunduğunu düşünmüyorum. Oyuncularımız gün gün gelişiyor. Gözlemlemeye devam ediyoruz. Bizi heyecanlandıracak performanslar ortaya koyabiliyorlar. Bir ayımız var her şey değişebilir. Oyun içi hamlelerimizde rahatlatacak opsiyonlarımız var. Bu da bizim için fazlaca kıymetli.” – BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Tahsin Tam: ‘Pandemi jenerasyonundayız’ – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.