Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde indirim yoğunluğu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın talimatıyla 30 üründe indirime giden Ziraat Kredi Kooperatifi marketlerinin Aksaray‘daki şubelerinde sabahın erken saatlerinde başlamış olan alışveriş yoğunluğu devam ediyor.

Türkiye Ziraat Kredi marketlerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emirinin arkasından ülke genelindeki şubelerinde 30 temel gereksinim ürününde indirime gidildiğini resmi web sitesi üstünden duyurdu. Dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması yine yayınlanınca vatandaşlar yurt genelindeki bin 400 şubede olduğu benzer biçimde Aksaray’da da 5 değişik şubede yoğun bir halde alışverişe başladı. Temel gereksinim ürünlerinde besin ve temizlik malzemelerini tükenme seviyesine getiren vatandaşlara market personellerinde kolaylık sağlanıyor. İndirimli fiyatlardan memnun olduklarını dile getiren vatandaşların alışveriş yapmış olduğu reyonda azalan ürünler depolardan gelen ürünlerle destekleniyor. Kasalarda uzun kuyruklar oluşurken, vatandaşlar indirimli ürünleri almak için raflarda adeta bir birileri ile yarışıyor. Ziraat Kredi Birleşke Marketlerinde alışveriş icra eden vatandaşlara ürünlerin indirimleri hakkında devamlı duyuru yapılırken, vatandaşlar alışveriş meydana getirecek vatandaşları da Ziraat Kredi Birleşke Marketlerine çağrı ediyor.

Ailesi ile beraber alışverişe gelen yurttaş Arif Akhuy (62), “Cumhurbaşkanımızın dün meydana gelen açıklamalarını duyduk. Kooperatiflerde ucuzluk bulunduğunu öğrendik. Bizde ailemizle beraber yoğun bir halde alışveriş yapmak suretiyle kooperatife geldik. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Tutarları uygun buluyorum. Hakikaten bayağı bir indirim olmuş” dedi.

İndirimli alışverişten yararlanmak için köyden şehir merkezine gelen Cengiz Kemer (42), “Dün televizyonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ziraat Kredi Kooperatifindeki indirimlerini duyduk. Bugün buraya geldik. Oldukça güzel olmuş, oldukça güzel indirimler var. Oldukça kalabalık var burada, tüm vatandaşları çağrı ediyoruz. Tüm marketlerden bunu bekliyoruz. Hepimiz buraya geldiği vakit öteki marketler mecburen indirime girecektir” diye konuştu.

Alışveriş halletmeye başladığından beri yoğunlukla karşılaşan ve vatandaşları indirimli alışverişe çağrı eden İbrahim Devasa (37), “Güzel fiyatlar bayağı inmiş. Diğer marketlerinde bu tarz şeyleri görerek indirmesini istiyoruz. Halkımız bir rahatlasın. Çekebilirsiniz halk sırada, hakkaten büyük indirimler var. Yarım saattir buradayım. Ürün bitiyor fakat yenisi de yerleştiriyorlar. Kısaca hakkaten teşekkür ederiz. Baya bir yoğunluk var. Milletin gelmesini isteriz” ifadelerine yer verdi.

Öteki marketlerden de indirim beklediklerini belirten Ruhi Gür (45) ise, “Geldiğimden beri müthiş bir kalabalık var. Beklemekteyim ve bundan memnunum. Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu indirimlerden dolayı halkımızın müthiş bir alışveriş yapmaktadır. Öteki marketler şu an durgun, öteki marketlerinde bunu yapmasını isteriz. Şu an yağların düşmüş bulunduğunu, yağların süratli bir halde tezgahlara yerleştiğini görüyoruz. İsterim ki hepimiz rahatça alışveriş yapsın. Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu bu kampanya için oldukça gönülden teşekkür ediyorum. Hepimiz öteki marketlerden elini çeksin buralara gelsin” şeklinde konuştu. – AKSARAY

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Ziraat Kredi Birleşke marketlerinde indirim yoğunluğu – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.