Teknofest’in ‘En İyi Takım Ruhu’ Ödülü, Seytim Roket Takımına

Teknofest 2022 Roket Yarışması’nda üniversiteler ve daha ilkin atış yapmış liselerin katılmış olduğu orta kategoride yarışan SEYTİM Eryurt Roket Ekibi, 41 ekip içinde Türkiye dördüncüsü olma başarısını gösterirken, “En iyi Ekip Ruhu” ödülüne de layık görüldü. Adana Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden oluşan roket ekibi, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay‘a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Gençlerin Türkiye’nin bugünü ve yarını bulunduğunu belirten Akay, “Daima yanınızdayız. Yeter ki çalışın, savaşım edin ve üretin. Sonuna kadar yanınızdayız” dedi.

Öğrencilerin havacılık ve uzay teknolojileri alanlarına ilgilerini çoğaltmak ve bu alandaki kabiliyetleri geliştirmeye yönelik olarak düzenlenen TEKNOFEST Roket yarışmasında dereceye giren takımların roketleri, Samsun‘da meydana gelen TEKOFEST’te sergilenip, tanıtıldı. Lise (5 bin feet), orta irtifa (10 bin feet), sıkıntılı vazife (10 bin feet) ve yüksek irtifa (20 bin feet) kategorilerinde meydana gelen yarışmada takımlar, tasarlayıp ürettikleri roketlerle başarıya ulaşmış olmak için savaşım etti.

SEYTİM’İN LİSELİ GENÇLERİ, ÜNİVERSİTELER KATEGORİSİNDE YARIŞTI

Adana Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden oluşan ve çalışmalarını Seyhan Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştiren SEYTİM Eryurt Roket Ekibi, geçen yıl (2021) lise kategorisinde birinci olduğundan bu yıl üniversitelerle birlikte orta irtifa kategorisinde yarıştı.

ATIŞ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Ön Tasarım Raporu, Eleştiri Tasarım Raporu, Atışa Hazırlık Raporu ve Atış Sonrası Değerlendirme Raporunda başarıya ulaşmış olan “SEYTİM Eryurt Roket Ekibi” orta irtifa kategorisindeki roket atışını Aksaray Hisar Atış Alanı’nda gerçekleştirmiş oldu. Roket hedef irtifaya başarıyla ulaşırken, yarışmada beklenen asgari 4 kilogramlık yararlı yükün roketten ayrılması ile roket bileşenlerinin ve yararlı yükün paraşütle yere sağlam indirilmesi işlemleri de başarıyla gerçekleşti.

“EN İYİ TAKIM RUHU” ÖDÜLÜ

Meydana getirilen atışların puanlaması ile rapor puanlarının değerlendirilmesi sonucunda SEYTİM Eryurt Roket Ekibi, yarışmayı orta irtifa kategorisinde 47 ekip içinde dördüncü olarak tamamlarken, “En İyi Ekip Ruhu” ödülüne de layık görüldü.

BAŞKAN AKAY’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay‘ı makamında ziyaret eden roket ekibi, desteklerinden dolayı Seyhan Belediyesi’ne ve Başkan Akay’a teşekkür etti. Başkan Akay, dereceye giren roketin üstüne imzasını atarken, gençlerin Türkiye’nin bugünü ve yarını bulunduğunu söylemiş oldu.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Gençlerin teknoloji ve bilim alanında becerilerinin üretime dönüştürülmesi amacıyla hizmete oluşturulan SEYTİM’in hedefine ulaştığını görmekten büyük mutluluk duyduklarını kaydeden Başkan Akay, “Daima yanınızdayız. Yeter ki çalışın, savaşım edin ve üretin. Sonuna kadar yanınızdayız” dedi.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Teknofest’in ‘En İyi Ekip Ruhu’ Ödülü, Seytim Roket Takımına – Son Dakika

Bu haber ANKA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.