Torku Şekerspor’un paralimpik sporcusu Emine Seçkin’den altın madalya

Torku Şekerspor adına yarışan Emine Seçkin, Bedensel Engelliler Badminton Türkiye Kupasına Tekerlekli Sandalyede savaşım ederek 1 altın 1 gümüş madalya kazanmıştır.

Konya Şeker’den meydana getirilen açıklamaya gore, 5-7 Ağustos tarihlerinde Aksaray da meydana getirilen Para Badminton Türkiye Kupası müsabakalarında Torku Şekerspor sporcusu ve 2020 Tokyo Paralimpik oyunlar 4’üncüsü Emine Seçkin, WH2 kategorisi Tekerlekli Sandalyede Tek Bayanlar’da ikinci olurken Çift Bayanlar’da Konya Eğitim Gençlik ve Spor kulübü sporcusu Ebru Gökşen ile altın madalya kazanmıştır.

Para Badminton Türkiye Kupasına 14 ilden 53 sporcu katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Torku Şekerspor Kulübü Onursal Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Torku Şekerspor’un amatör sporculara devamlı destek verdiğini açıkladı.

Erkoyuncu, Emine Seçkin’i almış olduğu başarılardan dolayı kutlama ederek şunları kaydetti:

“Sporcumuz Emine Seçkin kulübümüze ve şehrimize yeni bir başarı daha kazandırdı. Daha ilkin Paralimpik Oyunlara katılarak bizleri gururlandıran Emine Seçkin kardeşimizin inşallah daha büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz. Ulusal Takımda da başarılarını ispatlayan sporcumuzla beraber yeni sporcuları da ülkemize kazandırmak için çalışıyoruz.

Birçok alanda olduğu şeklinde sporda da ülkemize hizmet bizim asli görevimizdir. Kulübümüzün emek harcamaları ile daima aslolan başarıların malum haliyle oldukca çalışmayla olacağını yeniden yeniden göstermeye çalışacağız. Ülkemize ve şehrimize başarılar kazandıran sporcularımız ve antrenörlerimizi kutlama ediyor, başarıların devamını arzuluyorum.”

Sporcu Emine Seçkin ise Torku Şekerspor adına yarışmanın kendisini oldukca mutlu ettiğini, bu şekilde büyük bir toplumun parçası olduğu içinde gururlu bulunduğunu belirtti.

Seçkin, “Şimdi birinci gayem, kasım ayında Tokyo’da yapılacak olan Para Badminton Dünya Şampiyonasında ülkeme ve Torku Şekerspor Kulübüme madalya kazandırmak olacaktır. 2024’de yapılacak Olimpiyatlara katılmak için de yılmadan oldukca çalışacağım.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Torku Şekerspor’un paralimpik sporcusu Emine Seçkin’den altın madalya – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.