Ümit Özdağ: Diğer partilerle ittifak, Zafer Partisi’nin gündeminde yok

ZAFER Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ, “Öteki partilerle ittifak, Zafer Partisi’nin gündeminde yok. Bu süre içinde siyasette hangi gelişmeler olur? Hemen hemen bilmiyoruz. Gündemimiz; tek başına seçime girmek üstüne” dedi.

Umut Özdağ, parti il binasının açılışını ile esnaf ve sivil cemiyet kuruluşlarını ziyaret etmek için Aksaray’a geldi. Özdağ, bir restoranda düzenlemiş olduğu basın toplantısında temmuz ayı sonunda partisinin kongresini yapacaklarını belirtti. Zafer Partisi’nin şu ana kadar 62 ilde örgütlendiğini ifade eden Özdağ, şunları söylemiş oldu:

“Kongremiz gerçekleşene kadar 81 ilde örgütlenmemizi tamamlamış olacağız. Zafer Partisi’nin 9 ay ilkin kurulmasından bugüne Türk siyasetinde dengeler köklü şekilde değişmiştir. İki cepheye bölünmüş Türk siyaseti tekrardan yapılanmaktadır. Türk halkının gerçek sorunlarını gündeme getirmeyen, bu iki cepheli Hacivat-Karagöz oyununu Zafer Partisi her iki ittifakın da içinde yer almayarak ve Türk halkının gerçek sorunlarını dile getirerek bozmuştur ve bozmaya devam edecektir. Birkaç gün ilkin meydana getirilen en kapsamlı araştırmalardan birisinin ortaya koyduğu netice; Zafer Partisi’nin oy oranının yüzde 7,4 olduğudur.”

Öteki partilerle ittifak içinde olmayacaklarını da aktaran Özdağ, “Öteki partilerle ittifak, Zafer Partisi’nin gündeminde yok. Daha seçimlere bir yıl var. Bu süre içinde siyasette hangi gelişmeler olur? Hemen hemen bilmiyoruz. Gündemimiz; tek başına seçime girmek üstüne” diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Umut Özdağ: Öteki partilerle ittifak, Zafer Partisi’nin gündeminde yok – Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.