Yurdun çeşitli kesimlerinde yarın da gök gürültülü sağanak etkili olacak

Mahalli olarak güçlü gök gürültülü sağanağın, yurdun çeşitli kesimlerinde yarın da tesirini göstermeye devam edeceği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamaya gore yarın 11.00’de, yurdun iç kesimlerinde beklenen gök gürültülü sağanağın, İç Anadolu‘nun güneyi ve doğu su, Antalya‘nın iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz‘in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun batısı ve kuzeyinde mahalli olarak güçlü olması umut ediliyor.

Sağanağın Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Yozgat, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ ve Bingöl‘de saat 21.00’e kadar yer yer etkili olacağı tahmin ediliyor.

Yağışlar sebebiyle ani sel, su baskını, yıldırım, mahalli dolu yağışı, ani güçlü rüzgar ve fırtına, heyelan ve ulaşımda aksamalar şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekiyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yurdun çeşitli kesimlerinde yarın da gök gürültülü sağanak etkili olacak – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.