Zamlara Tepki Gösteren Aksaraylı Vatandaş: ‘Vallahi İyi Ki Gaz Bulduk Yani Bulmasaydık Ne Yapardık Bilmiyoruz’

KEMAL ONUR ATALAY

Aksaray’da elektrik ve doğalgaza gelen zamlara vatandaşlar tepki gösterdi. Daha kış gelmeden yakacakları kalorifer ve kullanacakları elektriğin hesabını meydana getiren vatandaşlar ödedikleri faturaları açıklayıp, hükümetin Karadeniz’deki doğalgaz müjdesini eleştirdi. Ev ve iş yerlerinde yüksek maliyetlerle elektrik ve doğalgaz faturası ödeyen vatandaşlar, “Vallahi iyi ki gaz bulduk şu demek oluyor ki bulmasaydık ne yapardık bilmiyoruz” diyerek tepki gösterdi.

Aksaraylı İrfan Siyah, “Aslına bakarsanız yaşam pahalı hemşehrim şu demek oluyor ki yetişemiyoruz. Her gün üzerine bir de zam geliyor. Evet, her gün zam geliyor. Ben esasen emekliyim şu demek oluyor ki emekli olarak şu an çalıştığım halde geçinemiyorum. Elektrik 225 lira geldi. Su 84 lira geldi. Organik gaz da esasen yalnız mutfakta kullandığımız için 145 lira geldi. Yaşam pahalı başka da bir şey diyemiyorum. Ne diyeyim?” dedi.

Yüksel Türk, “Vallahi Tanrı bu millete acısın. Şu demek oluyor ki gelir seviyesi olarak ortalamanın üzerindeyiz. Fakat gene de zor günlerin beklediğini düşünüyorum. Tanrı kolaylık versin. Eve 600 lira gelmişti. Son olarak doğalgaz faturamız geçen yıl en fazla ödediğimiz bin 300 liraydı. Her halde bu yılda 2 bin lirayı bulur diye düşünüyoruz. Vallahi iyi ki gaz bulduk şu demek oluyor ki bulmasaydık ne yapardık bilmiyorum! İyi ki ziraat ülkesiyiz ne yapardık bilmiyoruz” dedi.

“BEN GEÇİNİYORUM KARDEŞİM. ALLAH BİN BEREKET VERSİN”

Emekli olmasına karşın gelen faturaları uygun bulduğunu ve geçim sıkıntısı yaşamadığını söyleyen Sindirim Gökçe, “Vallahi benim elektriğimde zam var da organik gazımda yok. Organik gazım düzgüsel, şu an şu ortama nazaran düzgüsel 60 lira gaz geldi. 200 lira elektriğim geldi. Elektriğim fazla geldi. Buna karşı çıkıyorum. Ben ne düşüneceğim? Ben düşünsem de bir şey yok. Düşünmesem de devlet bilir. Ben ne bilirim? Devletin bunu azıcık indirmesi gerekir. Ben geçiniyorum kardeşim. Tanrı bin bolluk versin. Evimde kira olmasına karşın geçiniyorum. Lüks içinde yaşarsan geçinemezsin” dedi.

“KALIYOR 100 TL HAYDİ BAKALIM KARIN DURSUN YANINDA”

Gökçe’nin tepkisine yanıt veren bir inşaat işçisi ise, “Ben inşaatçıyım. 5.kata iskeleye çıkıyoruz biz, aldığımız günlük yevmiye 200 TL, 200 TL’nin 50’sini dolmuşa veriyoruz. Geriye kalıyor 150 TL, 50’sini gene harcıyorsun. 100 TL haydi bakalım karın dursun yanında, evlatların dursun yanında hangisi duruyorsa, aylık 3 bin TL’ye geliyor. Kiraysa, mutfaksa boşanmalar çoğaldı. Niçin çoğaldı? Bu yüzden çoğaldı. İnşaatlara gidin yalanımı çıkarabilirsiniz. Taş çatlasa 250 olur. Ben inşaatçıyım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Zamlara Tepki Gösteren Aksaraylı Yurttaş: ‘Vallahi İyi Ki Gaz Bulduk Şu demek oluyor ki Bulmasaydık Ne Yapardık Bilmiyoruz’ – Son Dakika

Bu haber ANKA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.